Zima w odwrocie? Nawet 8-9 stopni Padła data

i

Autor: Shutterstock Zima w odwrocie? "Nawet 8-9 stopni" Padła data

Zima w odwrocie?

Nadchodzi ocieplenie? "Nawet 8-9 stopni" Padła data

2023-01-31 10:25

Początek lutego w pogodzie upłynie pod znakiem zmiennej, kapryśnej pogody. Wszystko przez wędrujące jeden po drugim cyklony, które mocno wpłyną na aurę w Polsce. Spodziewać się należy niemal wszystkiego: śniegu, deszczu, wichur, a nawet... znacznego ocieplenia. Za kilka dni w niektórych regionach Polski termometry mają pokazać nawet 8-9 stopni powyżej zera! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jaka pogoda w Polsce na początku lutego? Wichury, ocieplenie i... śnieg

W najbliższych dniach trudno będzie nadążyć za pogodą w Polsce. W ciągu jednego tygodnia doświadczymy wielu zjawisk atmosferycznych. Jak to zimą bywa, popada śnieg, a drogi będą zamarzać. Oprócz tego spadnie trochę deszczu. Pojawi się również silny wiatr. Jak informuje portal twojapogoda.pl, "w nadchodzących dniach znad Atlantyku przez Skandynawię ku Rosji będą wędrować cyklony, jeden za drugim". - Każdy z nich sięgać będzie swoimi frontami Polski i przynosić nam aurę zmieniającą się jak w kalejdoskopie - czytamy w artykule.

Z pewnością będzie sporo padać. W zależności od temperatury będzie to śnieg lub deszcz. Opady mogą być marznące, a co za tym idzie pogorszą się warunki jazdy. Za dnia termometry pokażą temperaturą nieznacznie powyżej zera, z kolei wieczorami i nocami czeka nas mróz. Uwaga, kierowcy!

Jakby tego było mało, spotkamy się z dużymi wahaniami ciśnienia. Oznacza to nie tylko problemy dla meteopatów, ale też silny wiatr w całym kraju, wiejący z prędkością 50-70 km/h.  Ciekawe informacje pojawiają się odnośnie piątku (3 lutego). Z jednej strony tego dnia ma silnie wiać. Z drugiej strony - jak podaje twojapogoda.pl. - termometry w zachodniej części kraju mają pokazać nawet 8-9 stopni Celsjusza. Z powodu wichur za mocno nie odczujemy wzrostu temperatury.

Robi się coraz cieplej, czyżby nadchodziła wiosna? Kiedy można się spodziewać ocieplenia dowiesz się z artykułu Prognoza pogody na wiosnę zaskoczy wszystkich. Termometry oszaleją! Sprawdź, kiedy będzie wiosna

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Kostyra Vlog - Kamil Łaszczyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany