Meteorolodzy załamują ręce! Sierpień może stać się całkowitą porażką. Każą wyjmować kurtki

i

Autor: Aliya_99/cc0/pixabay Prognozy niemieckich meteorologów na sierpień nie napawają optymizmem.

Niepokojąca prognoza

Meteorolodzy załamują ręce! "Sierpień może stać się całkowitą porażką". Każą wyjmować kurtki

2023-07-31 22:26

Dużo deszczu, porywistego wiatru, burz, a nawet śniegu w wyższych partiach gór. Prognoza meteorologów na sierpień jest straszna i choć dotyczy Niemiec, a nie Polski, to można się spodziewać, że aura również w naszym kraju nie będzie rozpieszczać urlopowiczów. Zdaniem Dominika Junga z wetter.net, sierpniowa faza chłodu może trwać nawet 14 dni, a meteorolodzy radzą wyjęcie z szaf kurtek i kaloszy.

Prognoza pogody na sierpień. Niemieccy meteorolodzy mają fatalne wieści

Wakacje 2023 znajdują się już na półmetku. Osoby, które planują spędzenie urlopu za naszą zachodnią granicą raczej nie mają powodów do optymizmu. Z prognoz niemieckich meteorologów wynika, że pogoda podczas pierwszej połowy sierpnia będzie wyjątkowo brzydka. Jak podaje PAP, powołując się na "Bild", spodziewane są duże opady deszczu, porywisty wiatr i burze. W wyższych partiach Alp może spaść śnieg. Sierpniowa faza chłodu ma trwać nawet 14 dni. - Spodziewamy się naprawdę strasznej pogody. (...) Ciepłe letnie, czy nawet gorące dni około lub powyżej 30 stopni nie są w zasięgu wzroku - nie pozostawia złudzeń meteorolog Dominik Jung z wetter.net.

Prąd strumieniowy winny załamaniu pogody. Każą wyjmować kurtki

Prognozy niemieckich meteorologów na sierpień są tak złe, że zalecają oni wyjmowanie z szaf kurtek, swetrów i kaloszy. Winnym załamania pogody jest prąd strumieniowy, który utrzymuje falę upałów w regionie śródziemnomorskim, a na północy kontynentu daje zimne, pochmurne i mokre dni. - Sierpień może stać się całkowitą porażką z punktu widzenia letniej pogody - stwierdził Dominik Jung.

Sonda
Czy tęsknisz za upałami?
Pędził pijany autem szefa