Intensywne opady śniegu w Polsce. Eksperci IMGW wydali alerty pierwszego stopnia. Gdzie będzie najgorzej? 19.11.2022

i

Autor: HeartlandMom /Pixabay.com Intensywne opady śniegu w Polsce. Eksperci IMGW wydali alerty pierwszego stopnia. Gdzie będzie najgorzej? 19.11.2022

Prognoza IMGW

Intensywne opady śniegu w Polsce. Eksperci IMGW wydali alerty pierwszego stopnia. Gdzie będzie najgorzej? 19.11.2022

2022-11-19 7:29

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)  wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Alerty obowiązują w północno-zachodniej części Polski. Może spaść nawet 15 cm śniegu.

Jak informuje IMGW, wydano alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które obowiązuję w sobotę (19 listopada 2022) od godziny 12.00 do północy. Ostrzeżeniami objęte są województwa:

  • pomorskie
  • kujawsko-pomorskie
  • zachodniopomorskie
  • wielkopolskie
  • lubuskie

-  Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm – przekazują synoptycy.

Prawdopodobieństwo oceniono na 80 procent.

Co oznacza alert pierwszego stopnia IMGW?

Pierwszy stopień alertu IMGW oznacza, że: "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej". O większych zagrożeniach IMGW informuje w drugim stopniu alertu.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Nasi Partnerzy polecają