IMGW: Ostrzeżenia trzeciego stopnia w Polsce! Alerty w wielu regionach

2021-08-23 21:15

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia! Trwa pogodowy armagedon w Polsce. Komunikaty ostrzegają mieszkańców aż dziewięciu województw przed intensywnymi opadami deszczu. W niektórych lokalizacjach możliwe są wyładowania atmosferyczne. Najpoważniejszymi alertami objęto południowe powiaty województwa lubuskiego, a więc Zieloną Górę i okolice.

IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe. Są alerty trzeciego stopnia!

IMGW ostrzega mieszkańców dziewięciu województw przed intensywnymi opadami. Alerty pierwszego i drugiego stopnia dotyczą Podkarpacia, Lubelszczyzny, południowej części województw mazowieckiego i wielkopolskiego, a także Opolszczyzny, Dolnego Śląska oraz województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozowana wysokość opadu może wynieść w tych miejscach do 80 mm. To wciąż nic przy komunikatach, jakie wydano dla Zielonej Góry oraz okolic. W Lubuskiem obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia. To najwyższy możliwy stopień w skali stosowanej przez IMGW. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od początku obowiązywania ostrzeżenia do godziny 16:00 miejscami spadło od 70 do 90 mm opadu. Prognozowana wysokość opadu do końca ważności alertu sumarycznie może osiągnąć do 110 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 65 km/h - czytamy w zaktualizowanym komunikacie.

Ostrzeżenie IMGW trzeciego stopnia dla południowej części województwa lubuskiego ma obowiązywać do godziny 2:00 w nocy z poniedziałku na wtorek (23-24 sierpnia).

W ostatnich tygodniach burze zdarzają się w Polsce wyjątkowo często. Jak sprawdzić, gdzie obecnie mogą występować wyładowania atmosferyczne? Odpowiadamy na to pytanie w artykule Gdzie jest burza w Polsce? Oto mapa burz! Sprawdź, gdzie będzie grzmiało [ZOBACZ SZCZEGÓŁY].

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki