W dobę ma spaść tyle deszczu, co zwykle przez miesiąc! Wielkie ulewy w Polsce. Będą podtopienia?

i

Autor: GoranH/cc0/Pixabay.com Wielkie ulewy w Polsce. To zasługa układu niskiego ciśnienia, które przechodzi właśnie nad naszym krajem

W dobę ma spaść tyle deszczu, co zwykle przez miesiąc! Wielkie ulewy w Polsce. Będą podtopienia?

2021-08-23 11:51

Wielkie ulewy w Polsce. To zasługa układu niskiego ciśnienia, które przechodzi właśnie nad naszym krajem. Już teraz lokalnie spadło nawet 100 mm deszczu, a już można się spodziewać kolejnych opadów, które - niestety - mogą też prowadzić do podtopień. Największe ulewy odnotowano na razie w zachodniej, południowej i centralnej Polsce. Gdzie jeszcze się pojawią?

W dobę ma spaść tyle deszczu, co zwykle przez miesiąc! Wielkie ulewy w Polsce. Będą podtopienia?

Jak informuje Twojapogoda.pl, nad Polską przechodzą wielkie ulewy, które sprowadził do naszego kraju układ niskiego ciśnienia. Intensywne opady deszczu nawiedziły już zachodnią, południową i centralną Polską, a ich suma w Lubuskiem sięga miejscami 100 mm - ponad 50 mm spadło w Słubicach, 45 - w Zielonej Górze. Największe ulewy przemieszczają się obecnie przez środkowo-zachodnią Polskę, centrum i południowy-zachód naszego kraju i występują w województwie: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Opady opuściły na razie województwo dolnośląskie, gdzie znajduje się centrum układu niżowego, które przemieszcza się jednak w kierunku Śląska i Małopolski. Ostatnie deszcze na południowym zachodzie kraju powinny ustąpić we wtorek rano, w czasie gdy północny wschód Polski opuszczą w nocy z wtorku na środę.

Czytaj też: Świniary. Poszukiwania zaginionego na Wiśle. Rzecznik straży: To prawdopodobnie starosta płocki [WIDEO]

Jak informuje Twojapogoda.pl, wielkie ulewy przechodzące nad Polską mogą doprowadzić do wezbrania rzek i lokalnych podtopień. W strefie największych opadów, tj. na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie, ich suma może osiągać 100 mm, natomiast w pozostałych regionach kraju ta wartość powinna będzie oscylować wokół 30-50 mm. W czasie deszczu temperatura nie będzie przekraczać 15 stopni, a uczucie zimna może potęgować wzmagający się wiatr. Ciśnienie będzie spadać.

Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany