IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

i

Autor: SHUTTERSTOCK IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

2022-02-06 7:40

IMGW wydało w niedzielę, 6.02.2022 ostrzeżenia pierwszego stopnia dal pięciu województw w Polsce. Dotyczą one intensywnych opadów śniegu, oblodzenia oraz silnego wiatru. Niedziela zapowiada się, pod względem pogody, bardzo niebezpiecznie. Przeczytaj prognozę pogody.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali na niedzielę, 6.02.2022, ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw w Polsce. Ostrzeżenia dotyczą oblodzeń, intensywnych opadów śniegu oraz silnego wiatru.

IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

Ostrzeżenie IMGW. Alert intensywne opady śniegu

Zgodnie z informacji zamieszczonymi na stronie IMGW, alert dotyczący intensywnych opadów śniegu dotyczy województwa dolnośląskiego. Chodzi o powiaty jeleniogórski, Jelenia Góra i kłodzki. - W górach powyżej 800 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm- ostrzega IMGW. Ostrzeżenie może być aktualizowane, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia szacuje się na 85%.

Zobacz koniecznie: Horoskop na weekend 5.02.-6.02. Co spotka cię w sobotę i niedzielę?

Ostrzeżenie IMGW. Alert silny wiatr

W niedzielę, 6.02.2022, w części województwa dolnośląskiego obowiązuje także alert IMGW ostrzegający przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie wydano dla powiatów lubańskiego, lwóweckiego, złotoryjskiego, jeleniogórskiego, Jelenia Góra, kamiennogórskiego, jaworskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego.

- Prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu - ostrzega IMGW.

Sprawdź: Alert RCB na terenie Polski! Będzie potwornie wiało! "Zostań w domu, jeśli możesz"

Jasnowidz Jackowski miał wizję, w której premier Morawiecki ostrzega Polaków. To zacznie się latem, a rok 2022 będzie najgorszy w historii!

Ostrzeżenie IMGW. Alert oblodzenie

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Obowiązują one w województwach: świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - ostrzega IMGW.

IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez najbliższe kilka dni wpływ na pogodę nad Polską będzie miał niż ze Skandynawii niosący ze sobą masy ciepłego i wilgotnego powietrza. Jak powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB, należy spodziewać się pogody wietrznej, z różnego rodzaju opadami.

- Niż znad Skandynawii będzie sprowadzał nad Polskę jeden za drugim fronty atmosferyczne z ciepłym, wilgotnym powietrzem. Będzie pochmurno. Tylko rano na wschodzie i południowym wschodzie możliwe są przejaśnienia. Na pozostałym obszarze prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Do kraju zacznie wkraczać strefa opadów, głównie deszczu. Na wschodzie możliwe są jeszcze opady śniegu przechodzące stopniowo w deszcz. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 1-3 stopni Celsjusza na wschodzie do 7 stopni na zachodzie. Będzie wiał umiarkowany wiatr, który w ciągu dnia będzie przybierał na sile. W porywach, na przeważającym obszarze kraju może osiągać do 65 km/h, a w terenach podgórskich Sudetów i na Wybrzeżu do 70 km/h - powiedział Folwarski.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

IMGW bije na alarm! Kolejne alerty z ostrzeżeniami. Groźna pogoda w Polsce [6.02.2022]

Noc w całym kraju będzie pochmurna i wietrzna. Temperatura na przeważającym obszarze kraju będzie dodatnia - od jednego do trzech stopni Celsjusza. Tylko na terenach podgórskich prognozowane są niewielkie mrozy. Możliwe są opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach 65-70 km/h na przeważającym obszarze kraju.

Powódź zabrała im wychodek, zostało tylko wiaderko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany