Alert RCB na terenie Polski! Będzie potwornie wiało! Zostań w domu, jeśli możesz

i

Autor: SHUTTERSTOCK Alert RCB na terenie Polski. Rządowe Centrum Bezoieczeństwa ostrzega mieszkańców 8 województw przed potężnymi podmuchami wiatru

Alert RCB na terenie Polski! Będzie potwornie wiało! "Zostań w domu, jeśli możesz"

2022-02-04 16:11

Alert RCB na terenie Polski. W piątek po południu, 4 lutego, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało go do mieszkańców 8 województw: wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. Alert RCB obowiązuje 4 lutego w nocy i w sobotę, 5 lutego. Polskę nawiedzą potężne wichury.

Alert RCB na terenie Polski! Będzie potwornie wiało! "Zostań w domu, jeśli możesz"

Alert RCB rozesłany do mieszkańców 8 województw w Polsce. W piątek, 4 lutego, w godzinach popołudniowych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło mieszkańców następujących województw: wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. Alert RCB jest związany z potężnymi wichurami, które będą przechodziły przez nasz kraj w następnych kilkudziesięciu godzinach, tj. dziś w nocy i w sobotę, 5 lutego. "Uwaga! Dziś w nocy i jutro (04/05.02) silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami" - czytamy w alercie RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dodaje również, by mieszkańcy zagrożonych terenów pamiętali o zabezpieczeniu rzeczy przed porwaniem przez wiatr, bo mogą one stanowić zagrożenie dla innych osób. W czasie alertu RCB podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 100 km/h. Choć ostrzeżenie dotyczy mieszkańców 8 województw, to siła wiatru wzrośnie znacznie także na pozostałym obszarze Polski. IMGW ostrzega m.in. przed sztormem na południowym Bałtyku i w Zatoce Pomorskiej jeszcze w piątek, 4 lutego, lub dziś w nocy.

- BAŁTYK POŁUDNIOWY: Wiatr południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni 5 do 7 w porywach 8 w skali B. Stan morza 3 do 4. Temperatura powietrza od 6°C do 3°C. Widzialność dobra do umiarkowanej. Przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem. Początkowo zamglenie - czytamy w prognozie IMGW dla rybaków.

Sonda
Czy stosujesz się do zaleceń z alertów RCB?
Bociany w środku zimy zawitały do Starej Kamionki na Podlasiu