Gęste mgły, burze i mnóstwo deszczu. Prognoza pogody na środę 8 czerwca

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Gęste mgły, burze i mnóstwo deszczu. Prognoza pogody na środę 8 czerwca

Gęste mgły, nawet 35 mm deszczu i agresywne burze z gradem! Oto prognoza IMGW na środę [Pogoda 8.06.2022]

2022-06-07 15:03

Prognoza pogody na środę (8 czerwca) opublikowana w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na bardzo niespokojny dzień. Gęste mgły, burze z gradem i mnóstwo deszczu - to wszystko czeka nas w ciągu kilkunastu godzin. Sprawdzamy, gdzie 8.06.2022 będzie najgorzej. Szczegóły pogody na jutro znajdziecie w poniższym materiale.

Pogoda na jutro (środa, 8.06.2022) to kontynuacja tego, co meteorolodzy przepowiadają od początku bieżącego tygodnia. Szczególny apel o ostrożność będziemy kierować w kierunku kierowców, którzy udadzą się w regiony, zagrożone gęstymi mgłami. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazują, gdzie spodziewają się najtrudniejszych warunków. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, na obszarze od Małopolski po Podlasie lokalnie do 35 mm. W strefie nadmorskiej okresami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów - czytamy w prognozie na 8 czerwca.

Czytaj też: Burza. Gdzie schować się przed burzą? Ekspert z UMCS, dr Marek Kopciuszyński, obala mity!

Prognoza pogody 8.06.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 8 czerwca?

W temacie temperatur i silnego wiatru nie spodziewamy się przełomów. Warunki będą bardzo zbliżone do tego, co obserwowaliśmy w pierwszych dniach bieżącego tygodnia. Najcieplej w okolicach Podkarpacia i Lublina. Tam z pewnością nie przydadzą się ciepłe kurtki.

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 22°C do 25°C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, nad morzem i miejscami w opadach od 17°C do 19°C oraz cieplej na południowym wschodzie od 26°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na środę.

Pogoda na jutro 8-9.06.2022. Noc ze środy na czwartek

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy ze środy na czwartek (8/9.06.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na wschodzie oraz w centrum kraju z burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm. - Lokalnie, szczególnie na północy i zachodzie kraju, mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 15°C, na wschodzie i południu kraju miejscami do 17°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - przestrzegają eksperci.  Ku pokrzepieniu serc zachęcamy do rozwiązania naszego quizu o tematyce rekordów meteo.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany