Eksplozja ciepła na święta. Polacy, zapomnijcie o zimie!

i

Autor: MrsBrown/cc0/Pixabay.com Nieco ponad tydzień temu IMGW ostrzegało przez śnieżycami, ale już w święta 2022 pogoda w Polsce zrobi się iście wiosenna

Prognoza pogody

Eksplozja ciepła na święta. Polacy, zapomnijcie o zimie!

2022-12-19 12:11

Nieco ponad tydzień temu IMGW ostrzegało przez śnieżycami, ale już w święta 2022 pogoda w Polsce zrobi się iście wiosenna. Ostatnie, przynajmniej na jakiś czas, podrygi zimy odczujemy jeszcze we wtorek, 20 grudnia, bo lokalnie może się pojawić marznący deszcz powodujący gołoledź. Od tego momentu będzie coraz cieplej, z kulminacją przypadającą 24-25 grudnia.

Prognoza pogody na święta 2022. Od kiedy będzie ciepło?

Ciepło, a nawet bardzo ciepło - tak wygląda w skrócie prognoza pogody na święta 2022. W poniedziałek, 19 grudnia, w całym kraju mróz, który utrzyma się jeszcze najbliższej nocy, ale później temperatury będą już tylko na plusie. Jak informuje IMGW, we wtorek, 20 grudnia, w całej Polsce będzie od 1 do 6 stopni, a opady śniegu zastąpią deszcz i marznący deszcz, który może powodować gołoledź. Mróz może gdzieniegdzie powrócić w nocy z wtorku na środę, 21 grudnia, ale w dzień nadal ciepło, co dotyczy także czwartku i piątku, gdy w całym kraju będzie od 2-3 do 6-7 kresek na termometrach, co będzie stanowiło preludium do tego, co czeka nas w święta 2022.

Jaka będzie pogoda 24 i 25 grudnia? Wigilia i Boże Narodzenie pod znakiem ciepła

Jak informuje IMGW, jeszcze cieplej zrobi się w trakcie świąt 2022, a dokładniej 24 i 25 grudnia, bo prognoza synoptyczna nie obejmuje poniedziałku, 26 grudnia. Zarówno w Wigilię, jak i i Boże Narodzenie 2022 można się spodziewać od ok. 8 stopni w centrum do, uwaga, 10-11 kresek na zachodzie i południu Polski. Wyjątkiem od wysokich, jak na tę porę roku, temperatur, będzie północno-wschodnia część naszego kraju, gdzie prognozowane są 2 stopnie ciepła w trakcie dnia. O ile część z nas miała już dosyć zimy i czekała na ocieplenie, o tyle nie będzie to jednocześnie związane ze znacznie większą ilością słońca. W czasie okresu, 20-25 grudnia, dominować będą duże zachmurzenie i opady deszczu, w górach - nadal śniegu, natomiast większe rozpogodzenia zapowiadane są na środę i czwartek, 21-22 grudnia.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy chciałbyś śnieg na Boże Narodzenie?
Lubelskie. Dramatyczna walka łosia z żywiołem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany