Ekspertka omówiła pogodę na końcówkę kwietnia. Śnieżyce i zimne powietrze to nie wszystko

i

Autor: Shutterstock

Kiedy będzie ciepło?

Ekspertka omówiła pogodę na końcówkę kwietnia. Śnieg i zimne powietrze to nie wszystko

2024-04-19 4:05

- Będzie padać i zrobi się dość chłodno - tak pogodę na najbliższe dni zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW. - Na razie nie widać powrotu do temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza - dodaje ekspertka. Czy zimna i deszczowa aura pod koniec kwietnia zwiastuje zimną majówkę? Kiedy należy spodziewać się ocieplenia i poprawy pogody? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na końcówkę kwietnia? Kiedy będzie ciepło?

Wiosna w pełni, mamy drugą połowę kwietnia, a pogoda bardziej przypomina zimę. Temperatura drastycznie spadła, ciepłe kurtki i buty wróciły do łask, a temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza na początku kwietnia wydają się być jedynie pięknym wspomnieniem. Co gorsza, prognozy na najbliższe dni wcale nie zapowiadają ponownego ocieplenia. Będzie padać i zrobi się jeszcze chłodniej. - Na razie nie widać powrotu do temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Ekspertka dodaje, że chłodna i deszczowa pogoda "będzie utrzymywać się przez najbliższy tydzień". Już w nocy z czwartku na piątek (18/19 kwietnia) pojawić się mogą opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz przymrozki, przed którymi IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia.

Pogoda poprawi się po weekendzie?

Niestety, po weekendzie nie widać zmiany pogody. - Po weekendzie kontynuacja chłodnej pogody i taki stan rzeczy utrzyma się do połowy przyszłego tygodnia. Nadal będą występować przymrozki oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na północy. Przymrozki możliwe jeszcze w nocy z wtorku na środę (23/24 kwietnia) - mówi Grażyna Dąbrowska i dodaje, że pogoda będzie dynamiczna, ponieważ cały czas napływa do nas zimne powietrze. Temperatura do połowy tygodnia w ciągu dnia nie przekroczy 12 stopni Celsjusza.

Kiedy należy spodziewać się wzrostu temperatur i powrotu piękniejszego oblicza wiosny? - Jeśli nasze prognozy się sprawdzą, troszeczkę cieplej powinno zrobić się w czwartek (25 kwietnia), ale wciąż będzie deszczowo - opowiada ekspertka IMGW. - Prognozowana temperatura od 10 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 17 stopni - dodaje Dąbrowska, ale zwraca też uwagę, że "niektóre modele wskazują jednak, że trwające ochłodzenie potrwa nieco dłużej niż do czwartku (25 kwietnia)".

Majówka 2024 coraz bliżej. Jaka będzie pogoda w kolejnym miesiącu? Więcej w artykule Bezlitosna pogoda długoterminowa na maj 2024. Burze z piorunami zaatakują Polaków. To nie wszystko

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...