Ekspertka IMGW: Pochmurny wtorek. W tych regionach spadnie deszcz [PROGNOZA]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ekspertka IMGW: Pochmurny wtorek. W tych regionach spadnie deszcz [PROGNOZA]

Szykujcie parasole

Ekspertka IMGW: Pochmurny wtorek. W tych regionach spadnie deszcz [PROGNOZA]

2022-09-13 8:43

Najnowsza prognoza pogody dla Polski. We wtorek (13.09.2022) w południowej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i bez opadów. Natomiast w północnej części pojawi się więcej chmur oraz deszcz - przekazała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Prognoza ekspertki IMGW: Wtorek pochmurny i gdzieniegdzie deszczowy

Najnowsza prognoza IMGW mówi o niezbyt przyjemnym wtorku. W ciągu dnia na przeważającej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. - Od Pomorza Zachodniego przez Mazury i północ Mazowsza po Suwalszczyznę miejscami pojawią się przelotne i słabe opady deszczu, które w miarę upływu dnia będą powoli zanikać - powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 16 st. C na północy i wschodzie, w centrum 19 st. oraz do 24 st. C na południu i zachodzie.

Czytaj też: Czy będzie kontrola temperatury w domach? Możemy być surowo karani, gdy zimą przekroczy 19 stopni!

Pogoda IMGW dla Polski. Prognoza na 13-14.09.2022

We wtorek, wiatr w ciągu dnia będzie słaby i umiarkowany, tylko na Pomorzu po południu okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.

IMGW prognozuje, że w nocy - poza południowym wschodem kraju - wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9-11 st. C na północy, do 12 st. na Podhalu oraz 15 st. C w centrum, na południu i na wybrzeżu. - Wiatr na wschodzie i północy miejscami porywisty, w pasie nadmorskim w porywach do 55 km/h - z kierunków zachodnich, na wschodzie także z południa - przestrzegają synoptycy IMGW. Zalecamy śledzenie komunikatów Instytutu, choć na ten moment eksperci nie planują ostrzeżeń meteo. Na Mazowszu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne.

- W związku ze spływem wód opadowych w zlewni Liwca przewiduje się wzrosty stanu wody, z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na Liwcu w Zaliwiu-Piegawkach - podaje IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany