Fala chłodu zaatakowała Polskę. Będzie jeszcze gorzej! Fatalne prognozy

i

Autor: Katrina_S/cc0/Pixabay.com We wrześniu w Polsce pojawiły się pierwsze przymrozki, a prognoza pogody zakłada dalsze ochłodzenie

Prognoza pogody na wrzesień

Fala chłodu zaatakowała Polskę. Będzie jeszcze gorzej! Fatalne prognozy

2022-09-12 11:32

Zgodnie z prognozami pogody wrzesień miał być chłodny, i jest, choć może nikt nie spodziewał się, że będzie tak zimno. Zimno doskwiera szczególnie o poranku i wieczorem, ale w najbliższych dniach ma być jeszcze gorzej, choć w Polsce odnotowano w weekend pierwsze przymrozki. Za wszystko odpowiada niż Peggy, który sprowadza do naszego kraju arktyczne powietrze.

Fala chłodu zaatakowała Polskę. Będzie jeszcze gorzej! Fatalne prognozy

W całej Polsce od kilku dni dominuje chłód, a jak informuje TwojaPogoda.pl, można się spodziewać dalszego spadku temperatury. Obejmujący swym zasięgiem nasz kraj niż Peggy nadal sprowadza tutaj arktyczne powietrze, czego mieliśmy dowód m.in. w niedzielę, 11 września, bo termometry odnotowały pierwsze w tym okresie przymrozki, choć na razie przygruntowe. Tego dnia na Podlasiu temperatura nie przekroczyła 10 stopni, a w Białymstoku - 9. To jednocześnie najniższa temperatura maksymalna w pierwszej połowie września od 14 lat. Ratunkiem na takie temperatury pozostaje tylko słońce, bo w regionach, gdzie jest go najwięcej, temperatury podskakują w trakcie dnia do nawet 20 stopni. Tymczasem jeszcze większe chłody mają nawiedzić Polskę w drugiej połowie tygodnia, 12-18 września. W zależności od regionu Polski termometry pokażą od 8-10 do maksymalnie 15 słupków rtęci, a co gorsza można się też spodziewać opadów deszczu.

Czytaj też: Pochmurny i deszczowy początek tygodnia. Prognoza eksperta IMGW nie zostawia złudzeń [12.09.2022]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Przyjaciele wspominają Mariana Kociniaka. Wybitny aktor dostał rondo w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany