Pochmurny i deszczowy początek tygodnia. Prognoza eksperta IMGW nie zostawia złudzeń

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pochmurny i deszczowy początek tygodnia. Prognoza eksperta IMGW nie zostawia złudzeń

Nieprzyjemna pogoda

Pochmurny i deszczowy początek tygodnia. Prognoza eksperta IMGW nie zostawia złudzeń [12.09.2022]

2022-09-12 9:04

W poniedziałek (12.09.2022) na wschodzie Polski nadal będzie pochmurno i deszczowo, ale na szczęście są też dobre wieści. Na zachodzie pojawi się płytki wyż, który zwiastuje niewielką poprawę pogody. We wtorek na południowym zachodzie i wschodzie kraju termometry mogą wskazać ponad 20 stopni Celsjusza - prognozuje IMGW.

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek 12.09.2022

Jak przekazała w rozmowie z PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) - Państwowego Instytutu Badawczego, początek tygodnia na wschodzie Polski nadal będzie pochmurny i deszczowy. Na zachodzie spodziewana jest niewielka poprawa pogody. - Wschodnia połowa Polski nadal będzie w zasięgu niżu znad Białorusi. Tam też będzie dużo chmur i prognozowane są ciągłe opady deszczu. Na zachodzie kraju pojawi się słaby klin wyżowy, a zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże - przekazała Tomczuk, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Czytaj też: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW

- Nadal będzie napływać chłodniejsze powietrze, i możliwe będą przelotne opady deszczu, ale tam gdzie pojawi się więcej słońca, subiektywne odczuwalna temperatura będzie wyższa. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 18 w centrum do 20-21 stopni. na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego zachodu - prognozuje ekspertka IMGW.

Prognoza IMGW. Poprawa pogody już we wtorek (13.09.2022)?

Także w nocy na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże, a wzdłuż wschodniej granicy zapowiadane są słabe opady deszczu. W centrum i na zachodzie w wielu miejscach zachmurzenie będzie małe i raczej nie powinno padać. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni na północy i w dolinach górskich, do 12 na Pomorzu Zachodnim i nad morzem.

Według prognoz IMGW-PIB wtorek ma być już nieco pogodniejszy, a na południowym zachodzie i na wschodzie Polski temperatura maksymalna w ciągu dnia powinna przekroczyć 20 stopni Celsjusza

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany