Prognoza pogody na sobotę

i

Autor: Shutterstock Prognoza pogody na sobotę

Ostrzeżenia IMGW

W sobotę pogoda będzie tragiczna. Prognozy IMGW nie pozostawiają wątpliwości. W tej części Polski lepiej zostać w domu

2022-09-10 7:58

Jesień puka do naszych drzwi. W sobotę (10 września) niemal w całym kraju będzie deszczowo. Może być niebezpieczne. W południowo-wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Sprawdźcie prognozę pogody na sobotę (10.09).

Pogoda w sobotę nie będzie zachęcać do odpoczynku na świeżym powietrzu. Synoptycy przewidują, że zachmurzenie w całym kraju będzie duże. Więcej chmur będzie na wschodzie Polski. Rano miejscami mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m. Możliwe są też przelotne opady deszczu. Burze wystąpią na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami z gradem wydano m.in. dla Bydgoszczy, Torunia, Łodzi i Kalisza. Z kolei ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami wydano dla Kielc, Katowic, Krakowa, Częstochowy oraz południowo-wschodniej części Polski. W niektórych miejscach prognozowana wysokość opadów wynosi od 30 mm do 50 mm.

Będzie chłodno. - Temperatura maksymalna od 12 stopni na Suwalszczyźnie, 18 stopni w centrum, do 22 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i zmienny, na północnym wschodzie umiarkowany, południowo wschodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h - poinformowała PAP dyżurna synoptyk IMGW.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk pokazała zdjęcie córeczki. Ależ komentarze! "Kopia mamy, mała wersja pani sołtys"

Prognoza pogody: noc z soboty na niedzielę (10.09/11.09)

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i w centrum Polski zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, miejscami zanikające burze. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze od 10 do 14 stopni.

Dramatyczna sytuacja po ulewach. Zatopione drogi i samochody. Strażacy interweniowali 320 razy!
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?