Dynamika zmian w pogodzie poraża. Szykuje się kolejne załamanie! Zima nie chce odejść, choć wiosna napiera

i

Autor: Domokus/cc0/Pixabay.com Pod koniec marca mieliśmy już jedno załamanie pogody, ale na początku kwietnia szykuje się kolejne

Trwa przeciąganie liny

Dynamika zmian w pogodzie poraża. Szykuje się kolejne załamanie! Zima nie chce odejść, choć wiosna napiera

2023-03-29 10:39

Pod koniec marca mieliśmy już jedno załamanie pogody, ale na początku kwietnia szykuje się kolejne. Trwa przeciąganie liny między wiosną a zimą, które w końcówce marca wygra jeszcze ta pierwsza. Od środy, 29 marca, możemy się spodziewać rosnących temperatur, które w czwartek i piątek osiągną kilkanaście stopni, ale później będzie już tylko gorzej.

Wiosenna pogoda na koniec marca

Wiosna czy zima - która z tych pór roku bardziej zdominuje pogodę w najbliższych dniach? Końcówka marca będzie zdecydowanie wiosenna. W środę, 29 marca, będzie dużo słońca, a temperatura skoczy o kilka stopni, sięgając w wielu regionach Polski blisko 10 kresek. Jak informuje TwojaPogoda.pl, w czwartek i piątek jeszcze cieplej, bo termometry pokażą kilkanaście stopni powyżej zera, choć na wschodzie i północy będzie poniżej 10 kresek. W tym czasie przez kraj będą jednak przechodziły opady deszczu, lokalnie intensywne, choć nadal będę je przedzierać rozpogodzenia.

Powrót zimy na początku kwietnia

Początek kwietnia to niestety kolejne załamanie pogody i powrót zimowej aury. W sobotę, 1 kwietnia, ciągle duże opady deszczu, ale z przejaśnieniami, za to zrobi się chłodniej. Na przeważającym obszarze Polski od 2 do 7 stopni, z wyjątkiem w postaci centrum i południowego zachodu, gdzie może być 10 kresek. W niedzielę, 2 kwietnia, będzie jeszcze gorzej. Na termometrach ledwie 0-5 stopni, a deszcz zamieni się w śnieg - intensywnych opadów można się spodziewać na południu i północnym wschodzie. Z kolei na początku przyszłego tygodnia, 3-9 kwietnia, powrotowi zimy będą ponadto towarzyszyć nocne mrozy.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Tak zmienił się most nad Kanałem Zielonym w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany