Pogodowa metamorfoza! W środku tygodnia zajdą konkretne zmiany [Prognoza IMGW na 29.03.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogodowa metamorfoza! W środku tygodnia zajdą konkretne zmiany [Prognoza IMGW na 29.03.2023]

Eksperci znają szczegóły

Pogodowa metamorfoza! W środku tygodnia zajdą konkretne zmiany [Prognoza IMGW na 29.03.2023]

2023-03-29 7:09

Pogoda na środę (29 marca 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) to zapowiedź kolejnych już w tym tygodniu zmian. Temperatury pójdą w górę, a zimowych akcentów będzie zdecydowanie mniej niż kilkanaście godzin wcześniej. Szczegóły na se.pl.

We wtorek (27 marca 2023 r.) zimowa aura szturmem wdarła się do Polski. Pogoda zaskoczyła nie tylko drogowców. Sprawdzając prognozy na kolejne dni można się złapać za głowę, bo już w środę zajdą kolejne, istotne zmiany. Wiosna ponownie przypuści kontratak i odczujemy to m.in. w momencie, gdy spojrzymy na termometry. Prognoza ekspertów IMGW wygląda o wiele bardziej pozytywnie, niż jeszcze kilkadziesiąt godzin temu, ale nie oznacza to, że uwolnimy się od niebezpiecznych zjawisk meteo.

Jaka będzie pogoda w środę, 29 marca?

We wtorek opady śniegu pojawił się w wielu rejonach Polski. Wygląda na to, że dzień później biały puch nie będzie doskwierać mieszkańcom terenów nizinnych. Tak wynika z prognoz na najbliższe godziny, które pochodzą z najbardziej rzetelnego źródła. -  W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie małe. Na północy i zachodzie miejscami pojawią się opady deszczu, a na północnym wschodzie i w Karpatach śniegu - przekazują eksperci IMGW w prognozie synoptycznej na 29 marca.

- Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w Karpatach w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, w Sudetach także południowy - dodają synoptycy na stronie Instytutu.

Pogoda na dziś. Temperatura 29.03.2023

Minimalna, ale jednak zwyżka temperatur - tak w skrócie można podsumować wartości, które będą z nami w najbliższą środę. O wiosennej aurze jeszcze nie mówimy, ale na pewno w środku tygodnia powieje delikatnym optymizmem. - Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5°C, 7°C na wschodzie i w centrum, do 8°C, 10°C na zachodzie. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 4°C - podaje IMGW. Jeśli chodzi o duże miasta, to nawet na 10-11 stopni mogą liczyć mieszkańcy Wrocławia i Poznania. Zaledwie sześć kresek powyżej zera odnotujemy w Białymstoku, a jeszcze ciut mniej w Zakopanem.

Prognoza IMGW na noc ze środy na czwartek, 28/29 marca

W nocy zachmurzenie będzie duże, początkowo w centrum i na wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem, a na Podhalu deszcz marznący. Na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C na wschodzie, przez 2°C w centrum, do 5°C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat -2°C. Drogi miejscami śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Kotlinach Sudeckich porywisty, wysoko w górach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy. Prognozy będziemy rzecz jasna aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy masz już dość śniegu i zimy?
Biały horror w Sokołowie Podlaskim. 40-latek zamarzał na śniegu, pomoc przyszła w ostatniej chwili
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany