Jesień, pogoda, deszcz

i

Autor: Pexels Prognoza pogody IMGW na weekend 5-6 listopada.

Prognoza na weekend

Deszcz popsuje pogodę w weekend. Prognozy IMGW nie zostawiają złudzeń

2022-11-04 13:41

Przed nami pierwszy weekend listopada. Wielu z nas zastanawia się, czy będzie to dobra okazja do jesiennych spacerów, a może czeka nas brzydki i deszczowy czas? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu opartego na prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Jaka pogoda w weekend? IMGW prognozuje ciemne chmury i deszcz

IMGW informuje, że pogodę w weekend "będzie kształtowała rozległa zatoka niżowa związana z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Północnym, zachodnią Polską i północnymi Włochami oraz związany z nią układ frontów atmosferycznych". Oznacza to pochmurny i deszczowy weekend, i to w całej Polsce. W sobotę (5 listopada) - według prognoz IMGW - nasz kraj będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. - Od Pomorza po Małopolskę będzie przebiegała strefa pofalowanego frontu, przemieszczająca się wolno na wschód. Nad zachodnią połowę kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, przed frontem utrzyma się cieplejsza masa powietrza - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie wzrośnie. Temperatura od 9 °C na Warmii, Mazurach i Podlasiu do 14 °C na Dolnym Śląsku.

W niedzielę (6 listopada) Polska znajdzie się - według IMGW - "w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, z centrum nad środkową Polską". Na wschodzie zaznaczał się jeszcze będzie wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie zacznie spadać. Termometry pokażą od 8 °C w Małopolsce i Świętokrzyskiem do 13 °C w zachodniej części kraju.

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Politycy od kuchni - Krzysztof Śmiszek
Nasi Partnerzy polecają