Prognoza IMGW wieszczy załamanie pogody. Będzie chłodniej, spadnie śnieg!

i

Autor: Shutterstock

Nadchodzi zima?

Prognoza IMGW wieszczy załamanie pogody. Temperatury w dół, spadnie śnieg!

2022-11-04 10:05

Najnowsza prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje załamanie pogody w Polsce. Ciepłe i słoneczne oblicze jesieni odejdzie w cień. W przyszłym tygodniu ochłodzi się i pojawi zdecydowanie więcej deszczu. W najbliższych dniach w niektórych rejonach Polski spadnie też śnieg! Szczegóły w dalszej części prognozy.

Prognoza IMGW. Załamanie pogody w Polsce. W górach śnieg!

Jak informuje IMGW, najbliższy tydzień będzie zdecydowanie chłodniejszy niż pierwsze dni listopada. Termometry pokażą w granicach 10-14°C. Pojawi się też więcej deszczowych chmur. - W piątek dostaniemy się od zachodu pod wpływ zatoki niżowej oraz związanego z nią układu frontów atmosferycznych. Przyniosą nam one w weekend sporo chmur oraz opady deszczu w całym kraju - czytamy w komunikacie IMGW. Piątkowy poranek (4 listopada) był mglisty, szczególnie na północnym wschodzie i centrum kraju. W ciągu dnia w Polsce pojawi się deszcz, który stopniowo przemieści się w głąb Polski. Temperatura od 9°C na wschodzie, około 13°C w centrum do 15°C na południowym zachodzie.

Sobota (5 listopada) będzie deszczowa i pochmurna w całej Polsce. Chłodno - od 9°C do 12°C. Aura nieco poprawi się w niedzielę (6 listopada). We wschodniej części kraju jednak wciąż sporo deszczowych chmur. Rozpogodzenia od zachodu. Tam też będzie więcej słońca w ciągu dnia. Co ciekawe, w Sudetach i wysoko w Tatrach wystąpią... opady śniegu. Chłodno, od 6°C na obszarach podgórskich i 9°C na Podlasiu do 12°C na północnym zachodzie kraju.

W poniedziałek (7 listopada) dużo chmur i deszczu na południowym wschodzie oraz gdzieniegdzie na północy Polski. Więcej chwil ze słońcem jedynie na południowym zachodzie kraju. Termometry pokażą od 9°C na północnym wschodzie do 13°C na południowym zachodzie. We wtorek (8 listopada) więcej słońca, jedynie na północy pochmurno. Deszcz w końcu odpuści. Temperatura w granicach 11°C-14°C. Wiatr na ogół będzie słaby, tylko nad morzem dość silny, a w obszarach podgórskich porywisty, południowy. W środę i czwartek (9-10 listopada) pochmurno i sporo deszczu. Temperatura od 10°C do 15°C.

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural