Deszcz, mgły i jeszcze stanie się to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 16.02.2023]

i

Autor: RealAKP /Pixabay.com Deszcz, mgły i jeszcze stanie się to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 16.02.2023]

Prognoza IMGW

Deszcz, mgły i jeszcze stanie się to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 16.02.2023]

2023-02-16 7:17

Pogoda na czwartek (16 lutego 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź opadów deszczu i mżawki. Miejscami wystąpią mgły znacznie ograniczające widoczność, a w nocy można się spodziewać marznących opadów, powodujących gołoledź. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 16 lutego 2023 przeczytasz na se.pl.

Deszcz, mgły i jeszcze stanie się to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 16.02.2023]

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz wschodnia część kontynentu znajdować się będzie pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże z centrami w rejonie Morza Białego, Morza Czarnego oraz Pirenejami. Polska północna i centralna będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej znad Skandynawii, na wybrzeżu zaznaczy się obecność chłodnego frontu atmosferycznego. Południowa część kraju pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 16 lutego 2023?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 16 lutego 2023 w dzień na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na północnym wschodzie zachmurzenie duże i tam możliwe opady mżawki. Pogoda nie będzie rozpieszczać, czeka nas też deszcz.

- Po południu na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie duże i opady deszczu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m - czytamy na stronie IMGW.

Temperatura 16.02.2023

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w czwartek termometry wskażą nawet do 11°C. Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie, około 8°C w centrum, do 11°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach dość silny i porywisty, w Sudetach w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z czwartku na piątek (16.02.2023/17.02.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (16.02.2023/17.02.2023 zachmurzenie będzie duże, tylko na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie na południowym wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od 1°C na wschodzie do 5°C na zachodzie; chłodniej na Suwalszczyźnie około 0°C, a w Małopolsce i na Podkarpaciu około -2°C, w rejonach podgórskich spadek temperatury do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na zachodzie i nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h, południowo-zachodni.

Bielsk Podlaski. 16-latka potrącona na pasach. Kierowca stracił prawo jazdy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Zamiast skupić uwagę na przyczynach problemów, często niwelujemy jedynie ich skutki.

Jak skupić energię na źródłach własnych problemów? POSŁUCHAJ porad Krystyny Mirek!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają