Deszcz i ciemne chmury to nie wszystko! Stanie się jeszcze to [Pogoda IMGW na 29.04.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /Pixabay.com Deszcz i ciemne chmury to nie wszystko! Stanie się jeszcze to [Pogoda IMGW na 29.04.2022]

Deszcz i ciemne chmury to nie wszystko! Stanie się jeszcze to [Pogoda IMGW na 29.04.2022]

2022-04-29 7:12

Pogoda na piątek (29 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie brzmi zachęcająco. Zamiast wyczekiwanego słońca, pojawią się chmury oraz przelotne opady deszczu. W Tatrach spadnie śnieg. Do tego w nocy przymrozki! Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 29 kwietnia 2022.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), niemal nad całą Europą będzie zalegał rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Wyspami Brytyjskimi, Wyspami Karaibskimi i Bałtykiem. Jedynie nad południową Skandynawią pogodę będzie kształtowała zatoka niżu z frontem atmosferycznym. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich, jedynie na krańcach południowych zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie wzrastać.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w piątek, 29.04.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w piątek (29 kwietnia 2022) zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo miejscami wzrastające do dużego. Nici ze słońca, a w dodatku miejscami będzie padał deszcz.

- Na wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Pogoda zachwycać nie będzie. Termometry wskażą maksymalnie od 10 stopni na Półwyspie Helskim, około 15 stopni w centrum do 18 stopni miejscami na południu.

- Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i północny. Wysoko w Tatrach wiatr porywisty - podaje IMGW.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (29.04/30.04)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na południu duże i tam słabe zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -2°C na północnym wschodzie, około 3°C w centrum do 5°C na zachodzie; chłodniej jedynie w rejonach podgórskich Karpat do -3°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich.

Express Biedrzyckiej 27.04 (kmdr por. Maksymilian Dura, Zygmunt Łukaszczyk) Sedno Sprawy: Michał Dworczyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany