Ciepło, cieplej, najcieplej! Co się wydarzy po świętach? Te akcesoria przydadzą się na koniec roku

i

Autor: axe20/cc0/Pixabay.com Zgodnie z prognozą pogody, którą przygotowało IMGW, końcówka 2022 r. zapowiada się jeszcze cieplej niż ostatnie dni

Prognoza pogody

Ciepło, cieplej, najcieplej! Co się wydarzy po świętach? Te akcesoria przydadzą się na koniec roku

2022-12-26 15:00

Kalosze, parasol i dobra pogoda, ale... w kieszeni. Tak może wyglądać zestaw każdego Polaka na końcówkę 2022 roku, bo prognozy pogody są bezlitosne. W naszym kraju pada już od niemal tygodnia i nie przestanie po świętach. Będzie szaro, buro i ponuro, choć jeśli ktoś jest ciepłolubny, nie będzie mógł narzekać przynajmniej na temperaturę. To nie wszystko.

Czym zaskoczy pogoda po świętach? Ciepło, deszczowo i wietrznie

Zgodnie z prognozą pogody, którą przygotował Instytut Gospodarki i Meteorologii Wodnej (IMGW), końcówka 2022 r. zapowiada się jeszcze cieplej niż ostatnie dni. Na południowym zachodzie Polski słupki rtęci mogą pokazać nawet 10 stopni, natomiast niewiele mniej będzie również w innych regionach naszego kraju. To niestety koniec dobrych wieści, bo słońce może się pojawić tylko we wtorek, 27 grudnia, i to również w południowo-wschodniej części Polski. Na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które utrzymają się co najmniej do czwartku, 27 grudnia. Śnieg może się za to pojawić na północnym wschodzie i wysoko w górach. Nadal będzie bardzo mocno wiało.

- Utrzyma się także silny wiatr, najwyższe wartości porywów wiatru prognozowane są na Wybrzeżu, tam mogą sięgać 80-85 km/h - informuje IMGW.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Koncert Kaja Gniecioszek Gwiazdkowe Marzenie
Nasi Partnerzy polecają