Burze z gradem i wichury to kwestia godzin. Sprawdź, gdzie i kiedy będzie najgorzej [Prognoza]

i

Autor: maraisea/cc0/Pixabay.com Po kilku chłodniejszych dniach do Polski znowu spływa gorące powietrze, ale poza wysokimi temperaturami przyniesie też niebezpieczne zjawiska, jak burze z gradem

Burze z gradem i wichury to kwestia godzin. Sprawdź, gdzie i kiedy będzie najgorzej [Prognoza]

2022-05-19 11:30

Po kilku chłodniejszych dniach do Polski znowu spływa gorące powietrze, ale poza wysokimi temperaturami przyniesie też niebezpieczne zjawiska. Zanim do tego dojdzie, w całym kraju będzie dużo słońca, szczególnie w czwartek, 19.05. Termometry mogą pokazać nawet 28 stopni, a wyjątkowo ciepło będzie również w nocy. Później pojawią się burze, i to z gradem.

Burze z gradem i wichury to kwestia godzin. Sprawdź, gdzie i kiedy będzie najgorzej

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w czwartek, 19.05, w całej Polsce będzie słonecznie i bardzo ciepło, ale taką pogodą nie nacieszymy się zbyt długo. Do naszego kraju znowu spływa gorące powietrze, dzięki czemu maksymalna temperatura wyniesie aż 28 stopni - tyle kresek pokażą termometry na zachodzie Polski. Na pozostałym obszarze 22-23 stopnie, ale z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju, gdzie będzie "tylko" 19 kresek. Jeszcze cieplej będzie w piątek, 20.05, gdy słupki rtęci pokażą w wielu miejscach 25-27 stopni, a na południu Polski - nawet 28. Tego samego dnia nad naszym krajem pojawią się jednocześnie chmury, które przyniosą opady deszczu i burze, którym będzie towarzyszył grad. W niektórych miejscach może spaść do 30 mm deszczu, natomiast grad osiągnie maksymalną średnicę wynoszącą 3 cm. To nie wszystko, bo w piątek gwałtownie wzrośnie też siła wiatru, który osiągnie w porywach nawet 90 km/h.

Czytaj też: Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]

Przed burzami z gradem ostrzega również IMGW. Na stronie Instytutu pojawiło się ostrzeżenie 1 stopnia, które jest skierowane do mieszkańców prawie wszystkich województwa, wyłączając północno-zachodnią Polskę. Według IMGW burze z gradem mogą występować na zagrożonym terenie od piątku, 20.05, od godz. 7.30, do soboty, 21.05, do godz. 7.30.

Czytaj też: Brutalne załamanie pogody, gwałtowne burze i spadek ciśnienia! Groźny niż baryczny atakuje Polskę

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Sowie dziecko wypadło z gniazda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany