Burze z gradem i wichury do 80 km/h, a to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 8.09.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Burze z gradem i wichury do 80 km/h, a to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 8.09.2022]

Prognoza IMGW

Burze z gradem i wichury do 80 km/h, a to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 8.09.2022]

2022-09-08 8:15

Pogoda na czwartek (8 września 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź przelotnych opadów deszczu, mogą wystąpić też burze oraz grad. W czasie burz wiatr może osiągać nawet 80 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 8 września 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW Europa Zachodnia, Centralna i częściowo Wschodnia znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Irlandią i północną Rosją, pozostałą część kontynentu obejmuje wyż rozciągający się od Morza Norweskiego po Morze Czarne. Na wschodzie Polski pogodę kształtuje rozległy wyż z centrami nad Morzem Norweskim i Ukrainą. Pozostała część kraju jest w zasięgu zatoki związanej niżem znad Irlandii. Na wschodzie nadal zalega chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, nad pozostałą częścią Polski z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. 

Polecamy:  Gdzie na grzyby 2022? Sprawdzone lokalizacje: tu we wrześniu są borowiki, kanie i podgrzybki!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 8.09.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (8.09.2022) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu, a nawet burze i grad! Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Gdzie będzie najgorzej?

- Na zachodzie i południu kraju przelotne opady deszczu. Od południowej części lubuskiego przez Dolny Śląsk, Opolskie oraz Śląsk, po południową Małopolskę, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm, lokalnie 30 mm - podaje IMGW.

Jaka będzie temperatura 8 września 2022?

Z informacji przekazanych przez meteorologów IMGW wynika, że termometry wskażą do 26 st.C.

- Temperatura maksymalna od 18 st.C na Suwalszczyźnie, około 23 st.C w centrum, do 26 st.C na południowym zachodzie - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr umiarkowany, na Pomorzu okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni, wieczorem na południowym zachodzie skręcający na zachodni. W czasie burz w porywach do 80 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (8.09.2022/9.09.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (8.09.2022/9.09.2022) zachmurzenie duże, jedynie na krańcach północno wschodnich umiarkowane. Przelotne opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, oraz początkowo burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, do 30 mm na Pomorzu zachodnim. Temperatura minimalna od 9°C do 14°C, nieco chłodniej około 8°C na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, wschodni, na zachodzie i południowym zachodzie, zachodni. W czasie burz porywisty.

Rzeszowianie tłumnie przychodzą na grób Tadeusza Ferenca
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?