Burze piaskowe nad Polską. Duże niebezpieczeństwo dla kierowców!

i

Autor: youtube/ screen z nagrania Burze piaskowe nad Polską. Duże niebezpieczeństwo dla kierowców!

Burze piaskowe nad Polską. Kierowcy łapią się za głowę! To wielkie niebezpieczeństwo

2021-10-22 16:15

Silne fronty atmosferyczne, które przechodzą od czwartku nad Polską, powodują przede wszystkim potężne wichury. W związku z tym jest duże ryzyko wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych. Jednym z nich są burze piaskowe. Takie pojawiły się m.in. w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

Od czwartku (21 października) obowiązują w Polsce ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Żywioł spowodował już wiele strat, a strażacy w całym kraju interweniowali tysiące razy. Internauci przyznają, że w wielu miejscach w Polsce doszło do nietypowych zjawisk atmosferycznych. Między innymi w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) wystąpiła burza piaskowa. Jak informuje portal "Twoja Pogoda" burze piaskowe występować mogą tam, gdzie znajduje się wiele wyschniętych terenów. Wiatr wznieca zewnętrzną, suchą część gleby w powietrze i właśnie wtedy może dojść do tego niebezpiecznego zjawiska.

Czytaj też: Pogoda na dziś: 22 października. Wichury nie odpuszczą! Silny wiatr to nie wszystko. Prognoza IMGW

Jeśli widzimy burzę piaskową to warto znaleźć bezpieczne schronienie. Najczęściej jednak trafić na nią możemy podczas jazdy samochodem, a kierowcy mogą poczuć się, jak na pustyni. Co należy zrobić w takim przypadku? Przede wszystkim należy zmniejszyć prędkość jazdy i włączyć światła awaryjne, tak aby ostrzec innych kierowców. Burza piaskowa może znacząco zmniejszać widoczność, a to może doprowadzić do wypadku. Poniżej mamy nagranie z okolic Wrocławia.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany