Ulewa

i

Autor: Pixabay Burze i ulewy nad Polską. Zdj. ilustracyjne.

Pogoda

Burze nad Polską. Gigantyczna ulewa w rejonie Wyszkowa. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

2023-06-15 15:23

W czwartek (15 czerwca) po południu i wieczorem niemal w całej Polsce można spodziewać się burz, którym towarzyszyć będą opady deszczu, a lokalnie gradu. Potwierdzają to eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W mediach społecznościowych udostępnili oni film z gigantycznej ulewy w rejonie Wyszkowa. Nagranie dostępne w dalszej części artykułu.

Gigantyczna ulewa niedaleko Wyszkowa. Burze rozwijają się nad Polską

Jak przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartek (15 czerwca) niemal w całym kraju będzie deszczowy. - [...] Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Najwięcej burz spodziewamy się na północnym wschodzie, aż po środkowe Mazowsze. W ich trakcie może spaść do 30 mm deszczu, a wiatr może osiągać do 70 km/h. Lokalnie może spaść grad - wymienia Tomczuk i dodaje, że najmniejsze szanse na burze i większe opady są na Podkarpaciu.

IMGW w mediach społecznościowych udostępniło nagranie z gigantycznej ulewy w okolicach Wyszkowa. - Natężenie opadów wynosi 10-15 mm/10 min., a suma godz. może dochodzić do 30 m. W najbliższych godz. będą rozwijać się kolejne burze (silne opady deszczu, grad) - czytamy w treści wpisu. Burze nad Polską będą słabnąć w nocy z czwartku na piątek (15/16 czerwca).

Poniżej nagranie z ulewy k. Wyszkowa

Sonda
Czy boisz się burzy?
Express Biedrzyckiej - Agnieszka DZIEMIANOWICZ-BĄK