Burze i ulewne deszcze do 25 mm to nie wszystko! Szalona pogoda powraca [Prognoza IMGW na 6.06.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Burze i ulewne deszcze do 25 mm to nie wszystko! Szalona pogoda powraca [Prognoza IMGW na 6.06.2023]

Załamanie!

Burze i ulewne deszcze do 25 mm to nie wszystko! Szalona pogoda powraca [Prognoza IMGW na 6.06.2023]

2023-06-06 7:03

Pogoda na wtorek (6 czerwca 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) to ostrzeżenie przed powrotem burz i opadów deszczu. Gdzieniegdzie możliwe są ulewy nawet do 25 mm! Na tym nie koniec. Prognoza IMGW nie zawiera zbyt wielu dobrych wieści. Analizujemy ją poniżej.

Cieszmy się ładną pogodą, bo tak szybko może nas opuścić - tak można w skrócie podsumować prognozę IMGW na wtorek (6 czerwca 2023 r.). Synoptycy ostrzegają m.in. przed burzami, ulewnymi deszczami i porywistym wiatrem. Eksperci wskazują regiony, które są najbardziej narażone na niepożądane zjawiska meteorologiczne. Już teraz wiemy, że na drogach może się zrobić ślisko i trzeba będzie zachować szczególną ostrożność. Jeśli chodzi o pozytywy, to dotyczą one przede wszystkim temperatur.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 6 czerwca?

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że we wtorek, w ciągu dnia w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Niestety, w najbliższych godzinach na pewno przydadzą się parasole.

W południowej połowie kraju miejscami opady deszczu, a od Górnego Śląska po Podkarpacie oraz Zamojszczyznę gdzieniegdzie burze. Prognozowana suma opadów w rejonach burz do 25 mm. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - alarmuje IMGW w prognozie na wtorek. Zalecamy śledzenie ostrzeżeń meteo i lokalnych komunikatów! W trakcie burz warto zabezpieczyć cenne rzeczy i nie szukać schronienia pod drzewami.

Pogoda na dziś. Temperatura 6.06.2023

Burzowo, deszczowo, ale również bardzo ciepło - taka pogoda będzie z nami we wtorek. Na termometrach odnotujemy bardzo przyjemne wartości. - Temperatura maksymalna przeważnie od 23°C do 27°C, chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17°C do 21°C - wskazuje IMGW. Na 26 stopni Celsjusza mogą liczyć mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Lublina i Białegostoku. Ciepło również w Gdańsku - ok. 24 stopni. Ciepłe bluzy i kurtki nie powinny się przydać naszym czytelnikom.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę, 6/7 czerwca 2023

Synoptycy IMGW wskazują, że w nocy z wtorku na środę, na północy kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, a na południu oraz na południowym wschodzie początkowo możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 12°C do 15°C, w dolinach górskich i na północy chłodniej, od 10°C do 13°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. Początkowo w rejonach burz wiatr porywisty. 

Prognozy będziemy rzecz jasna aktualizować w naszym serwisie. O ewentualnych utrudnieniach przeczytacie też w lokalnych oddziałach.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Pierwsza w październiku burza w Lesznie
Listen on Spreaker.