Burze i deszcz! Tutaj będzie lało już od rana. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 1.05.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /Pixabay.com Burze i deszcz! Tutaj będzie lało już od rana. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 1.05.2022]

Burze i deszcz! Tutaj będzie lało już od rana. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 1.05.2022]

2022-04-30 10:00

Pogoda na niedzielę (1 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu, a nawet burzach! Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 1 maja 2022.

Burze i deszcz! Tutaj będzie lało już od rana. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 1.05.2022]

Jak podają synoptycy z Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), obszar podwyższonego ciśnienia, z chłodną masą powietrza, przyniesie na przełomie kwietnia i maja dość stabilną pogodę, ale z dużymi różnicami temperatury w ciągu doby. Na północy Polski i w rejonach podgórskich nadal możliwe przymrozki. W kolejnych dniach mogą pojawiać się lokalnie słabe opady przelotnego deszczu.

Zobacz też: Pogoda. Majówka 2022. Jasnowidz Jackowski miał wizję! On już wie, jaka będzie pogoda. Wielu może być totalnie zaskoczonych

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 1 maja 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w niedzielę (1.05.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże. Parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, niestety, zamiast na dno szafy, będą musiały nam towarzyszyć w ciągu dnia. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. 

- Po południu możliwe przelotne, na ogół słabe, opady deszczu; w niedzielę na Pomorzu padać może już od rana. Na wschodzie możliwe burze - podaje IMGW.

Według informacji meteorologów, temperatura minimalna od 2-4°C na północny i północnym wschodzie do 6-8°C na południu. Na północnym wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do –2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 14°C do 18°C, chłodniej jedynie nad morzem około 9-11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina. Tak powstają "Ogrody Śródmieście"
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają