Deszcz

i

Autor: holdmypixels / pixabay.com

Przelotny deszcz i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce? [Prognoza IMGW na 30.04.2022]

2022-04-29 10:09

Pogoda na sobotę (30 kwietnia 2022 r.) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o umiarkowanym zachmurzeniu i przelotnych opadach deszczu. Najcieplej, 19 stopni będzie na południowym zachodzie kraju. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 30 kwietnia 2022.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą dominował będzie rozległy wyż znad Wysp Brytyjskich, jedynie na północnych i północno-wschodnich krańcach kontynentu zaznaczy się oddziaływanie niżu znad Morza Barentsa. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w dzień na północny kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z wtórnym niżem znad rejonu Morza Białego. Napływać będzie powietrze polarne morskie, na północny chłodniejsze, na południu cieplejsze.

Zobacz też: Pogoda. Majówka 2022. Jasnowidz Jackowski miał wizję! On już wie, jaka będzie pogoda. Wielu może być totalnie zaskoczonych

Jaka będzie pogoda w sobotę, 30.04.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (30.04.2022) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. To początek "majówki", dlatego każdy ma nadzieję na piękne słońce, ale  niestety, będzie padał deszcz. Gdzie parasole będą niezbędne?

- Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i w centrum kraju - podaje IMGW.

W sobotę zapowiada się umiarkowanie ciepły dzień - Temperatura maksymalna od 14 stopni na północnym wschodzie do 16 stopni w centrum i 19 stopni na południowym zachodzie. Chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich od 10 do 13 stopni - informują synoptycy IMGW.

Jak podają synoptycy, wiatr będzie  słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na północnym wschodzie północny.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (30.04/1.05)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (30.04/1.05)zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i w centrum wzrastające do dużego. Miejscami na północy zanikające słabe przelotne opady deszczu. W pasie nadmorskim miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 1°C na północnym wschodzie do około 5°C w centrum i 7°C lokalnie na południu. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich.

Express Biedrzyckiej - Zygmunt Łukaszczyk: Bezpieczeństwo gazowe jest dla Polaków zapewnione

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany