Burze gradowe i nawałnice w Polsce. Pogoda zwariowała, a to dopiero początek! [Prognoza]

i

Autor: RonBerg/cc0/Pixabay.com Wraz z rosnącą z dnia na dzień temperaturą pogoda w Polsce przyniesie również burze, które lokalnie mogą mieć gwałtowny charakter

Burze nad Polską

Burze gradowe i nawałnice w Polsce. Pogoda zwariowała, a to dopiero początek! [Prognoza]

2022-08-11 10:58

Wraz z rosnącą z dnia na dzień temperaturą pogoda w Polsce przyniesie również burze, które lokalnie mogą mieć gwałtowny charakter. Po kilku dniach bez upałów i z dosyć chłodnymi nocami znowu zrobi się parno i gorąco. Burze przywędrują do naszego kraju już w czwartek, 11 sierpnia - mogą się ich spodziewać mieszkańcy południowej i południowo-wschodniej Polski.

Burze gradowe i nawałnice w Polsce. Pogoda zwariowała, a to dopiero początek!

Jak informuje TwojaPogoda.pl, zgodnie z najnowszą prognozą pogody do Polski wracają burze, które lokalnie mogą się przeistoczyć w prawdziwe nawałnice, z opadami gradu włącznie. Po kilku dniach z temperaturami nieco powyżej 20 stopni do naszego kraju powróci gorące, a do tego wilgotne powietrze, które będzie sprzyjać takim zjawiskom atmosferycznym, jak właśnie burze. Pierwsze dotrą do naszego kraju już w czwartek, 11 sierpnia, i przejdą nad południową i południowo-wschodnią Polską - nad Karpatami może im towarzyszyć ulewny deszcz i grad. W piątek, 12 sierpnia, burze wkroczą również do innych regionów, tj. do województw w południowej, wschodniej i centralnej części kraju. Najwięcej burz pojawi się nad Polską w weekend 13-14 sierpnia, kiedy mogą się ich spodziewać mieszkańcy praktycznie całego kraju. Najbardziej gwałtowny charakter będą miały zjawiska, które przejdą nad wschodnią Polską w godzinach popołudniowych.

Czytaj też: Burze z gradem, porywisty wiatr i jeszcze stanie się to! [Prognoza IMGW na 11.08.2022]

Jak informuje TwojaPogoda.pl, burzom, które przejdą nad Polską, przyniosą 15-30 mm deszczu, co może doprowadzić do lokalnych podtopień; z kolei grad może mieć średnicę 2-3 cm, co może np. skutkować zniszczeniami upraw. Burzom będzie ponadto towarzyszył mocny wiatr, który w porywach osiągnie 70-80 km/h. W tym czasie termometry w Polsce pokażą 25-30 stopni, w niektórych regionach, zwłaszcza na zachodzie, południu i w centrum.

Czytaj też: Trudno uwierzyć, ile stopni pokazały termometry! Piekielny rekord padł w Iranie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Boisz się burz?
Urodziny lwów w gdańskim ZOO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany