15 mm deszczu, burze i wichury do 70 km/h. Fatalne prognozy [Pogoda na jutro IMGW, 28.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 15 mm deszczu, burze i wichury do 70 km/h. Fatalne prognozy [Pogoda na jutro IMGW, 28.09.2022]

Środek tygodnia z brzydką pogodą

15 mm deszczu, burze i wichury do 70 km/h. Fatalne prognozy [Pogoda na dziś IMGW, 28.09.2022]

2022-09-28 6:18

Pogoda na dziś (środa, 28 września 2022 roku) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie poprawia nam nastroju. Burze, nawet 15 mm deszczu i porywisty wiatr - taki klimat będzie nam towarzyszył w środku tygodnia. Gdzie 28.09.2022 r. będzie najgorzej? Sprawdziliśmy najnowszą prognozę IMGW.

Po niezbyt przyjemnym początku tygodnia, w środę (28.09.2022 r.) pogoda ponownie da nam w kość. Meteorolodzy IMGW zapowiadają nieprzyjemne warunki atmosferyczne, które kojarzą nam się z najmniej przyjemną twarzą jesiennej pory roku. - Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane - informują synoptycy. Niestety to zaledwie początek nieciekawych, pogodowych wieści.

Pogoda na dziś. Jakie są prognozy na środę, 28 września?

Brzydka jesień, a w górach nawet akcenty zimowe - tak w skrócie można podsumować prognozy na 28 września. Po raz kolejny będziemy apelować o ostrożność dla kierowców, gdyż warunki atmosferyczne nie będą im ułatwiać zadania.

- Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze; w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 60 km/h - podaje IMGW.

Jaka będzie temperatura w środę, 28 września?

Zimny poranek i chłodny dzień, taki scenariusz synoptycy przewidują na najbliższą środę. Coraz częściej będziemy się pytać przedstawicieli spółdzielni, kiedy zostanie włączone ogrzewanie. - Temperatura maksymalna od 11 st. C do 15 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 9 st. Celsjusza - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach i w zachodniej części Beskidów suma opadów do 12 mm. Przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. o 5 cm do 10 cm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 4°C na zachodzie do 10°C na południowym wschodzie, w rejonach podgórskich Sudetów około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h. Prognozy będziemy regularnie aktualizować na portalu pogoda.se.pl.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają