Bezlitosna prognoza długoterminowa dla Polski. Cyklony wyraźnie popsują pogodę

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Bezlitosna prognoza długoterminowa dla Polski. Cyklony wyraźnie popsują pogodę

Jesień pod brzydką postacią

Bezlitosna prognoza długoterminowa dla Polski. Cyklony wyraźnie popsują pogodę

2022-09-27 13:54

Ciekawą analizę dotyczącą prognozy długoterminowej na najbliższe 16 dni przeprowadzili autorzy serwisu fanipogody.pl. Pasjonaci donoszą, że cyklony i fronty atmosferyczne wyraźnie popsują pogodę w Polsce. Przełom września i października przyniesie burze, wichury i dynamiczne zmiany w pogodzie. Kiedy będzie najgorzej? Wyjaśniamy poniżej.

Początek jesieni przyniósł mocno niepewną pogodę w Polsce. Deszczowe i ponure dni przeplatane były przyjemną aurą, gdzie słońce dominowało na niebie. Końcówka września to w przeważającej części ponury obraz jesiennej pory roku. Czy jest szansa na poprawę na początku października? Zdaniem pasjonatów z serwisu fanipogody.pl - niekoniecznie. Cyklony i fronty atmosferyczne wyraźnie zaznaczą swoją działalność. Prognozy długoterminowe zawierają m.in. ostrzeżenie przed burzami i wichurami.

Pogoda długoterminowa dla Polski. Duża dynamika i sporo deszczu

- Przełom miesięcy w Polsce będzie charakteryzował się zmiennymi warunkami pogodowymi, a to za sprawą dominacji cyrkulacji strefowej i okresami południkowej - czytamy w serwisie fanipogody.pl. Nie odnotujemy konkretnego przełomu w temperaturach. Będą one typowe dla początku jesieni lub też nieznacznie poniżej normy wieloletniej. Na przełomie września i października może być 20 stopni Celsjusza, ale jedynie lokalnie. Nie ma co liczyć na babie lato i konkretne ocieplenie.

Na pewno w najbliższych dniach przydadzą się parasole. - Codziennie opady będą występować o zróżnicowanym natężeniu, mogą pojawiać się także burze. Wszystkie wiodące modele numeryczne pokazują nam dominacje niżowego wzorca pogody, a to oznacza, że dni ze stabilnymi warunkami pogodowymi pod koniec września i na początku października będzie jak na lekarstwo - wyjaśniają autorzy serwisu fanipogody.pl.

Prognoza długoterminowa. Burze, wichury i dynamiczne zmiany

Deszczowo będzie w całym kraju, a dodatkowym problemem ma być silny wiatr. Eksperci zaznaczają, że warto śledzić codzienne prognozy, bo pogoda może się zmieniać właściwie z dnia na dzień. Na szczęście są też dobre wieści. Przymrozki będą wyjątkami i pojawią się najpewniej jedynie na terenach górskich i podgórskich. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w serwisie pogoda.se.pl.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.