Niebo nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zdecydowana poprawa pogody, ale tutaj zaatakują przelotne deszcze [Prognoza IMGW na 18.07.2022]

Prognoza pogody IMGW na 18 lipca

Zdecydowana poprawa pogody, ale tutaj zaatakują przelotne deszcze [Prognoza IMGW na 18.07.2022]

2022-07-18 6:24

Pogoda na poniedziałek (18 lipca 2022) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to przede wszystkim dobre wieści Temperatury pójdą konkretnie górę, ale są też regiony narażone na przelotne opady deszczu. W tym materiale omówimy szczegóły najnowszej pogody na jutro (poniedziałek, 18.07.2022 r.).

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że nad Europą w dalszym ciągu dominować będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrum nad południową Polską, jedynie północ, wschód oraz miejscami zachód kontynentu znajdą się w zasięgu słabych niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostanie w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum przemieszczać się będzie znad wschodnich Niemiec w kierunku Polski. Napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie. Przewiduje się niewielki wzrost ciśnienia. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Na szczęście mamy dobre wieści! Prognoza pogody IMGW na 18.07.2022 r. wygląda optymistycznie.

Czytaj też: Niezwykłe zjawisko nad Polską. Przypominało UFO! Skąd te dziwne kształty?

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 18 lipca 2022?

W prognozie synoptycznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na najbliższe godziny czytamy, że warunki atmosferyczne będą nam sprzyjać, choć nad morzem pojawią się przykre niespodzianki.

- Zachmurzenie małe lub umiarkowane, okresami głównie w północnej Polsce duże. We wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu miejscami przelotny deszcz - podają eksperci Instytutu w prognozie na 18 lipca.

Jaka będzie temperatura 18.07.2022? Prognoza pogody na poniedziałek

W wielu regionach naszego kraju termometry pokażą więcej niż 20 stopni, ale niestety o opalaniu nad morzem nie ma mowy. - Temperatura maksymalna od 19 do 24 stopni Celsjusza na wschodzie i Pomorzu, cieplej w centrum i na zachodzie od 26 do 28 stopni - podaje IMGW.

- Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i północno-zachodni, na południowym zachodzie słaby, zmienny - prognozują synoptycy Instytutu na poniedziałek.

Pogoda IMGW na jutro. Noc z poniedziałku na wtorek (18/19.07.2022)

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Jedynie na północnym wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 17°C, nieco chłodniej na obszarach podgórskich i tam lokalnie około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany