pogoda, deszcz, rain, opady deszczu

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Pogoda: Yogi zmieni pogodę nad Polską! Prognoza pogody dla Polski

Yogi odmienia pogodę nad Polską. To jest nieuchronne! Wystarczy spojrzeć na tę mapę

2021-09-30 13:00

Deszczowy niż z zachodu kontra wyż ze wschodu, a pomiędzy nimi Polska! Na najnowszych mapach pogodowych widać niezwykłą depresję nazwaną "Yogi". To ośrodek niżowy, który odmieni pogodę w Polsce, przynosząc wyjątkowo jesienną aurę zwłaszcza w czwartek (30.09.2021). Wracają deszcze, temperatury spadają.

Za te zmiany odpowiedzialny jest tzw. front okluzji, który jeszcze w środę wkroczył do Polski od zachodu. Strefa chmur z opadami deszczu przesuwa się więc z zachodu w kierunku centralnych regionów kraju, niosąc za sobą deszcz i chłodną, jesienną aurę. W czwartek (30.09.21 r.) Yogi odmienia pogodę już niemal w całej Polsce.

Zobacz też: Potężne załamanie pogody. To stanie się za moment! Wiadomo, który region jest zagrożony

Front Yogi. Czwartek kluczowy i jesienny

W czwartek deszcz najprawdopodobniej pojawi się w województwach: małopolskim, dolnośląskim i w ciągu dnia będzie kierował się na wschód. W drugiej połowie dnia front obejmie województwo podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie, podlaskie. W tych regionach temperatury mogą spaść do ok. 13 stopni Celsjusza, w pozostałych regionach kraju będzie cieplej - nawet 17 stopni.

Co dalej? Pierwsze dni października słoneczne, czy deszczowe?

Jaka będzie pogoda w pierwsze dni października? Trudno ocenić, według dostępnych prognoz weekend będzie umiarkowanie ciepły - do nawet 20 stopni na południowym zachodzie, przez jedynie 13 stopni w centrum kraju. Z kolei w niedzielę (03.10.21 r.) na niebie znowu pojawią się chmury i deszcz. Portal tvn24meteo.pl podaje, że początek pierwszego tygodnia października pozostanie pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami. Deszcz znowu z pierwszej kolejności pojawi się w zachodnich krańcach Polski.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany