Wyż znad Atlantyku wpłynie na pogodę. Prognozy IMGW mówią o śniegu i deszczu [26.01.2023]

i

Autor: Shutterstock Wyż znad Atlantyku wpłynie na pogodę. Prognozy IMGW mówią o śniegu i deszczu w czwartek, 26 stycznia 2023 r.

Pogoda IMGW

Wyż znad Atlantyku wpłynie na pogodę. Prognozy IMGW mówią o śniegu i deszczu [26.01.2023]

2023-01-25 16:00

Pogoda na czwartek (26 stycznia 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje brzydką aurę z opadami śniegu, a także śniegu z deszczem, deszczu i mżawki. Będzie to też trudny dzień dla kierowców. Sprawdzamy, gdzie 26.01.2023 będzie najgorzej. Szczegóły na se.pl.

Pogoda IMGW na czwartek, 26.01.2023. Śnieg, deszcz, gołoledź i mgły

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna oraz basen Morza Śródziemnego znajdować się będą pod wpływem niżów i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Atlantyku, tylko nad województwa północne nasunie się płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Arktycznego wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Nad Polską utrzyma się wilgotne powietrze polarne morskie. W czwartek (26 stycznia) zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w rejonach podgórskich i w górach. Miejscami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Przed południem lokalnie możliwe słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -2°C na północy do 2°C na zachodzie i nad morzem, w dolinach karpackich około -3°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

ZOBACZ TAKŻE: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie takie będzie lato 2023 w Polsce?!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Maria Sadowska