Mgła

i

Autor: Pixabay Wyż Andre odpowiada m.in. za mgły w wielu regionach Polski. Zdj. ilustracyjne.

Andre zmieni pogodę w Polsce

Wyż Andre nad Polską. Przyniósł mgły i nie tylko!

2022-11-03 9:30

W czwartek (3 listopada) pogodę w prawie całej Polsce kształtuje rozległy wyż Andre. O poranku w naszym kraju występują mgły i zamglenia. W niektórych miejscach widzialność ograniczona jest do zaledwie 100 metrów. Co więcej, gdzieniegdzie występują przymrozki!

Wyż Andre nad Polską. Jest mgliście i chłodno

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl, Arleta Unton-Pyziołek, Polska znalazła się pod wpływem rozległego pogodnego wyżu Andre z centrum ulokowanym w rejonie Karpat. Jedynie na północnym wschodzie Polski zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, który przemieszczają się na wschód, nad Białorusią i Ukrainą. Reszta kraju znalazła się w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarnego znad Atlantyku.

Obecność wyżu Andre sprawi, że widoczne będą też zmiany w temperaturze. Do Polski wróciły przymrozki. W czwartek (3 listopada) o godz. 6 termometry w Zielonej Górze pokazały zaledwie -3 stopnie Celsjusza. Niewiele cieplej w Katowicach - 1 stopień Celsjusza. W Kielcach - 0 stopni. Najcieplejszym miejscem w Polsce o poranku był Hel. Tam termometry pokazały aż 9 stopni Celsjusza. Dobra informacja jest taka, że wyż Andre zapewni nami pogodny dzień. Nieco więcej chmur na Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Warto też pamiętać o porannych mgłach, które utrudniają widzialność, szczególnie kierowcom. Widzialność jest ograniczona w:

  • Jeleniej Górze, Raciborzu i Kielcach do 100 metrów;
  • Łodzi, Kłodzku do 400 metrów

Uwaga, kierowcy! Mgły utrzymają się do godz. 11 w czwartek (3 listopada) i mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Źródło: tvn24.pl

ZOBACZ TEŻ: QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Politycy od kuchni - Krzysztof Śmiszek