Wiosną pełną gębą w całej Polsce! Jest jeden wyjątek. Zaskakujące wyniki analizy eksperta

i

Autor: Shutterstock(2) Wtorek, 27 lutego, przyniesie wiosnę do prawie całej Polski, a temperatury sięgną kilkunastu stopni, w wybranych regionach będzie powyżej 15 kresek

Gdzie najcieplej, a gdzie najzimniej?

Wiosna pełną gębą w całej Polsce! Jest jeden wyjątek. Zaskakujące wyniki analizy eksperta

2024-02-27 10:22

Wtorek, 27 lutego, przyniesie wiosnę do prawie całej Polski, a temperatury sięgną kilkunastu stopni, w wybranych regionach będzie powyżej 15 kresek. Na zachodzie i północy dużo chmur, ale na pozostałym terenie dużo przejaśnień. Nie wszyscy mieszkańcy Polski będą się natomiast cieszyć taką aurą. Jak informuje synoptyczka IMGW, wyjątkowo zimno zrobi się na wybrzeżu.

Pogoda na wtorek, 27 lutego. Wiosna w całym kraju, ale nie na wybrzeżu

Kilkanaście stopni na plusie będzie w całym kraju we wtorek, 27 lutego - informuje PAP, powołując się na rozmowę z Anną Woźniak, synoptyczką IMGW. Najcieplej na południu i południowym wschodzie, gdzie termometry mogą pokazać nawet 16 kresek. Nieco mniej ciepła dotrze do centrum, gdzie prognozowane jest ok. 13 stopni. Na zachodzie i północy pochmurno, a w tym pierwszym regionie może nawet spaść przelotny deszcz, za to w pozostałej części kraju będzie dużo przejaśnień.

Wyjątkiem od powyższej reguły będzie z kolei wybrzeże, gdzie spodziewane są ledwie 4 kreski na plusie, mimo że nie są tam prognozowane żadne wielkie wichury. W całej Polsce wiatr słaby lub umiarkowany, na ogół z kierunku południowego. Co czeka nas w kolejnych godzinach?

Na Festiwal Roślin w Rzeszowie przyszły tłumy

W nocy z wtorku na środę nadal zachmurzenie duże, szczególnie w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie i tam będą występować słabe opady deszczu. Większe przejaśnienia na krańcach północno-zachodnich oraz na południowym wschodzie, gdzie lokalnie będą się tworzyły mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów.

Temperatura najniższa na Pomorzu 0 st. C, a przy gruncie spadnie do minus 2 st. C. Na pozostałym obszarze kraju dosyć ciepło, przeważnie od 3 do 6 st. C. Najcieplej będzie na południu Polski do 7 st. C - informuje IMGW.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany