Wichury do 90 km/h na Lubelszczyźnie! Alert pierwszego stopnia. IMGW ostrzega [8.04.2022]

i

Autor: instacoach2020 / pixabay.com Wichury do 90 km/h na Lubelszczyźnie! Alert pierwszego stopnia. IMGW ostrzega [8.04.2022]

Wichury do 90 km/h na Lubelszczyźnie! Alert pierwszego stopnia. IMGW ostrzega [8.04.2022]

2022-04-08 8:48

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązuje na terenie całego województwa lubelskiego w piątek, 8 kwietnia 2022. Miejscami mogą wystąpić burze. Szczegóły poniżej.

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed silnym wiatrem dla całego województwa lubelskiego. Alert obowiązuje w piątek, 8 kwietnia 2022 do godz. 18.00. Będzie mocno wiało, nawet do 90 km/h. Synoptycy opublikowali w komunikacie prawdopodobny przebieg niebezpiecznych zjawisk.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Miejscami burze - informuje IMGW.

Co oznacza pierwszy stopień alertu? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Express Biedrzyckiej 07.04 (płk Piotr Gąstał - były dowódca GROM, Leszek Miller, prof. Anna Siewierska-Chmaj) Sedno Sprawy: Andrzej Adamczyk
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany