Wichury do 80 km/h i opady deszczu to nie wszystko! Nieprzyjemna środa [Prognoza IMGW na 14.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wichury do 80 km/h i opady deszczu to nie wszystko! Nieprzyjemna środa [Prognoza IMGW na 14.09.2022]

Niepokojące prognozy

Wichury do 80 km/h i opady deszczu to nie wszystko! Nieprzyjemna środa [Prognoza IMGW na 14.09.2022]

2022-09-14 6:19

Pogoda na środę (14 września 2022) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zwiastuje pogodowego przełomu. Opady deszczu, gdzieniegdzie przelotne i silny wiatr pojawią się w naszym kraju. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na środę, 14 września 2022 przeczytasz na se.pl.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że nad Europą dominowały będą niże z ośrodkami nad Skandynawią i w rejonie Zatoki Biskajskiej oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, jedynie południe kontynentu znajdzie się pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie pod wpływem układu niżowego, na południu kraju zaznaczy się falujący front chłodny. Będzie napływać powietrze polarne morskie, na północy chłodne, na południu kraju cieplejsze. Wolny spadek ciśnienia. Co to oznacza w kontekście pogody na wtorek? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie spadać. Dalszy ciąg materiału pod quizem o tematyce meteo. Zachęcamy do rozwiązywania.

Warto wiedzieć: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Jaka będzie pogoda w środę, 14.09.2022?

W środku tygodnia Polakom przydadzą się parasole. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń - to nie będzie przyjemny dzień. Jesień coraz mocniej zagląda do naszego kraju.

- W środę zachmurzenie duże i całkowite, na północy z większymi przejaśnieniami. W południowej połowie kraju jednostajne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, na pozostałym obszarze opady przelotne; prognozowana wysokość opadów na południowym zachodzie do 20 mm - podaje Instytut.

Zobacz koniecznie: Ostry atak zimy. Paraliż na drogach i ogromne utrudnienia. Śnieżyce nadciągną do Polski?!

- Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 80 km/h - dodają eksperci IMGW w prognozie na środę.

Jaka będzie temperatura 14 września 2022?

Wśród naszych czytelników nie brakuje takich, którzy tęsknią za powrotem lata z prawdziwego zdarzenia. Niestety szanse na temperatury powyżej 20 stopni są minimalne.

- Temperatura maksymalna od 15 st. C, 17 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 18 st. C, 21 st. C na pozostałym obszarze kraju - prognozują synoptycy IMGW.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 14/15.09.2022

IMGW informuje na swojej stronie, że w nocy ze środy na czwartek (14/15.09.2022) zachmurzenie będzie przeważnie duże z większymi przejaśnieniami, na południu zachmurzenie całkowite. Na południu jednostajne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm; na pozostałym obszarze miejscami opady przelotne. Na północnym wschodzie nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6°C, 7°C na Podlasiu do 14°C, 15°C nad morzem i na południu; na przeważającym obszarze kraju 10°C, 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, przeważnie zachodni, na wschodzie południowo-zachodni. W górach wiatr porywisty, w Karpatach porywy do 80 km/h.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany