Wichury do 80 km/h, deszcz i... ciepło! Taka będzie pogoda we Wszystkich Świętych [Prognoza IMGW na 1 listopada 2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wichury do 80 km/h, deszcz i... ciepło! Taka będzie pogoda we Wszystkich Świętych [Prognoza IMGW na 1 listopada 2022]

Zmienne warunki

Wichury do 80 km/h, deszcz i... ciepło! Taka będzie pogoda we Wszystkich Świętych [Prognoza IMGW na 1 listopada 2022]

2022-10-31 13:13

Pogoda na wtorek (1 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada zmienne warunki atmosferyczne, które będą z nami w dniu Wszystkich Świętych. Będzie zaskakująco ciepło, ale gdzieniegdzie również deszczowo i wietrznie. Sprawdzamy, gdzie 1.11.2022 będzie najgorzej! Najnowszą prognozę znajdziecie poniżej.

W poniedziałek (31.10.2022 r.) IMGW poinformował, że południowa i środkowo-wschodnia Europa znajduje się pod wpływem rozległego acz słabego wyżu, pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów znad zachodniej Rosji i rejonu Islandii oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu rozległego wyżu. Na północnym wschodzie kraju zaznacza się wpływ rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, tylko początkowo północny wschód kraju pozostaje w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Jak to wpłynie na najbliższe godziny i pogodę na Wszystkich Świętych? Warunki atmosferyczne będą zróżnicowane.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 1 listopada?

Ciepło, ale gdzieniegdzie ponuro - tak w skrócie można podsumować pogodę, która będzie z nami pierwszego dnia listopada. Potwierdzają to synoptycy IMGW, którzy regularnie aktualizują swoje prognozy.

- We wtorek zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, na południu rozpogodzenia. Na północy i w centrum możliwe słabe opady mżawki lub deszczu. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność poniżej 200 m. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem i w rejonach podgórskich umiarkowany, w rejonach podgórskich porywy do 60 km/h, z kierunków południowych. W górach porywy wiatru do 80 km/h - czytamy w prognozie na 1 listopada.

Jaka będzie temperatura we Wszystkich Świętych? Prognoza 1.11.2022

Nawet 10-11 stopni różnicy pomiędzy najchłodniejszym, a najcieplejszym obszarem Polski - jesienny listopad ma dla nas dalszy ciąg niespodzianek, które pojawiły się już w październiku. Kto będzie musiał się zaopatrzyć w ciepłe płaszcze, a komu wystarczą swetry? - Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 17 st. C w centrum do 20 st. C na południowym zachodzie i południu - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

Prognoza pogody. Noc z wtorku na środę 1/2 listopada 2022

IMGW podaje na swojej stronie, że w nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie słabe opady deszczu. Miejscami pojawi się nieprzyjemna mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 stopni Celsjusza, do 11°C, w rejonach podgórskich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-wschodni, od zachodu skręcający na kierunki zachodnie. W górach porywy wiatru osiągną poziom 75 km/h.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany