Potężne załamanie pogody przyjdzie na początku listopada. Ochłodzenie i deszcze to nie wszystko

i

Autor: Vladvictoria/cc0/Pixabay.com Po kilku ciepłych i względnie słonecznych dniach Polskę znowu nawiedzi załamanie pogody, któremu będą towarzyszyć: mgły, ochłodzenie i deszcze

Prognoza pogody

Potężne załamanie pogody przyjdzie na początku listopada. Ochłodzenie i deszcze to nie wszystko

2022-10-31 12:54

Po kilku ciepłych i względnie słonecznych dniach Polskę znowu nawiedzi załamanie pogody, któremu będą towarzyszyć: mgły, ochłodzenie i deszcze. Początek listopada jeszcze z dość wysokimi temperaturami, ale to właśnie gęste mgły mogą spowodować, że będzie znacznie chłodniej. Z biegiem tygodnia, 31 października-6 listopada, będzie zresztą coraz chłodniej.

Załamanie pogody w Polsce na początku listopada. Początek tygodnia 31 października-6 listopada zdominują mgły

Początek listopada w Polsce miał być ciepły, ale czy pozwolą na to mgły? Jak informuje TwojaPogoda.pl, na początku tygodnia 31 października-6 listopada szykuje się załamanie pogody, choć jeszcze w poniedziałek zapowiadane są temperatury w granicach 17-19 stopni i ok. 20 na zachodzie i południu kraju, gdzie będzie najwięcej słońca. Najzimniej tradycyjnie w północno-wschodniej Polsce - tylko 12 kresek. W wielu regionach będą jednak zalegać mgły, więc siłą rzeczy prognozowane temperatury mogą być niższe. We wtorek, 1 listopada, nadal ciepło, bo maksymalnie od 15-20 stopni, ale w całej Polsce znowu są zapowiadane gęste mgły, które mogą ograniczać widoczność do ok. 100 m. Największe przejaśnienia znowu na zachodzie i południu, natomiast w innych regionach duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu typu: mżawka.

Pogoda na środek tygodnia

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w środę, 2 listopada, nadal ciepło, ale temperatura spadnie, bo będzie od 14 stopni na północy do 17 kresek na południu. Zachmurzenie duże, ale już bez deszczu. Czwartek, 3 listopada, przyniesie kolejne ochłodzenie, bo w całej Polsce będzie 11-14 stopni. Tym razem zachmurzenie dotrze na zachód i południe, a więcej przejaśnień spodziewanych jest na wschodzie i północy. Piątek, 4 listopada, to kolejna obniżka temperatury, która zamknie się w widełkach 9-13 kresek.; tylko na południowym-wschodzie może być maksymalnie 15. Jednocześnie znowu pojawią się opady deszczu, które na południu, w centrum i na północy mogą być obfite.

Jak będzie wyglądać pogoda na weekend 5-6 listopada?

Jak informuje Twojapogoda.pl, w weekend 5-6 listopada czeka nas kolejna obniżka temperatury, bo prawie w całej Polsce będzie już poniżej 10 stopni, a we wschodniej części naszego kraju może być tylko 5 kresek. Nadal pochmurno, a opadom deszczu będą również towarzyszyć porywiste podmuchy wiatru.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Mostek nad Kanałem Wystawowym zamknięty. "Grozi zawaleniem"
Nasi Partnerzy polecają