Nawet 23 stopnie, ale również mgły i silny wiatr. Wiemy, gdzie uderzy bomba ciepła [Prognoza IMGW na 31.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogoda na 14 i 15 stycznia w Zakopanem

Zadziwiająca prognoza

Nawet 23 stopnie, ale również mgły i silny wiatr. Wiemy, gdzie uderzy bomba ciepła [Prognoza IMGW na 31.10.2022]

2022-10-30 12:16

Pogoda na poniedziałek (31 października 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) z pewnością nie jest typowa dla ostatniego dnia października. Gdzieniegdzie temperatury wzrosną nawet do 23 stopni! Eksperci zwracają również uwagę na niebezpieczne zjawiska meteo, takie jak gęste mgły i silny wiatr.

W niedzielę (30 października 2022 r.) IMGW poinformował, że wschód i częściowo północ Europy oraz krańce zachodnie są pod wpływem niżów. Resztę kontynentu obejmuje wyż znad Włoch. Polska znajduje się na skraju klina wyżu znad Włoch, ale na zachodzie i południowym wschodzie zaznaczają się płytkie zatoki niżowe. Od Pomorza po Podkarpacie przebiega strefa rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa powietrze polarne morskie, cieplejsze na południowym zachodzie kraju. Jak to się odbije na pogodzie w poniedziałek? Ostatni dzień października przyniesie niespodzianki!

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 31 października?

Ciepły początek tygodnia to jedno, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed niebezpiecznymi zjawiskami, które mogą nam utrudnić życie, zwłaszcza w godzinach porannych. Trzeba będzie zachować ostrożność na drogach, a akurat w tych dniach zobaczymy tam więcej samochodów niż zazwyczaj.

- W poniedziałek na wschodzie i południu kraju prognozowane jest małe zachmurzenie. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, na Wybrzeżu okresami wzrastające do dużego. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych i zachodnich. Wysoko w górach porywy do 65 km/h - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 31 października?

Takich wartości w samej końcówce października zazwyczaj nie oglądamy. Mieszkańcy Opola i okolic poczują... lato! Jeżeli chcemy udać się na cmentarze, aby przygotować teren pod dzień Wszystkich Świętych, to w poniedziałek będzie dobra ku temu okazja.

- Temperatura maksymalna od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C w centrum i 23 stopni Celsjusza na Opolszczyźnie - czytamy w prognozie IMGW na 31 października.

Pogoda na Wszystkich Świętych. Noc z poniedziałku na wtorek 31 października/1 listopada

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na Pomorzu lokalnie możliwy słaby deszcz. W wielu miejscach utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 8°C do 12°C, w rejonach podgórskich i na Podlasiu od 5°C do 7°C. Wiatr słaby zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W Tatrach porywy do 60 km/h. Szczegółową prognozę na Wszystkich Świętych podamy w najbliższych godzinach na łamach naszego pogodowego serwisu.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany