Pogoda na długi weekend. Uderzy nas prawdziwa złota jesień?!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogoda na długi weekend. Uderzy nas prawdziwa złota jesień?!

Złota jesień nie dla wszystkich

Złota jesień dla jednych, dla innych deszcz i chłód! Taka będzie pogoda na długi weekend

2022-10-28 20:59

Pogoda na długi weekend: Halloween i Wszystkich Świętych. Przed nami trzy dni wolne od pracy z przerwą na pracujący poniedziałek, choć wiele osób wydłuża sobie odpoczynek, biorąc w ten dzień urlop. Na jaką pogodę się przygotować? Jaka pogoda czeka nas w trakcie długiego weekendu? Gdzie spadnie deszcz, a gdzie zaskoczy nas prawdziwa jesienna aura z ciepłym słońcem? Sprawdź prognozę dla swojego miasta.

Prognoza pogody na długi weekend 29.10 - 01.11.22. Gdzie będzie ciepło, a gdzie spadnie deszcz?

Pogoda w trakcie długiego weekendu może w niektórych regionach pozytywnie zaskoczyć. W innych, polska jesień odsłoni tę gorszą twarz: z deszczem, chmurami i wiatrem. Sobota, niedziela i wtorek (1 listopada) są dniami wolnymi - większość będzie mogła odpocząć od codziennych obowiązków. Poniedziałek (31 października, Halloween) nie jest dniem wolnym, ale wiele osób przedłuża sobie wolne, biorąc tego dnia urlop. Jaka w długi weekend czeka nas pogoda? Gdzie spadnie deszcz, a gdzie będzie słońce? Sprawdź prognozę.

Prognoza pogody: sobota 29.10.22

Sobota na terenie właściwie całego kraju upłynie pod chmurami, choć z relatywnie wysoką temperaturą. Opady deszczu mogą występować jedynie miejscami: na północnym wschodzie (woj. podlaskie, lubelskie i podkarpackie), ale i tak temperatura będzie się tam wahać do 16-20°C (najcieplej w Lublinie). Nie zmarzniecie. Najcieplej, jak zwykle, będzie na południowym zachodzie (woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie): tamtejsi mieszkańcy mogą liczyć na nawet 21°C. Nad morzem silne porywy wiatru - do 55 km/h, i temperatura 15-16°C, centrum: Warszawa, Bydgoszcz, Łódź - okolice 18°C.

Prognoza pogody: niedziela 30.10.22

W niedzielę na przeważającym terenie Polski będzie ciepło i słonecznie: najcieplej we Wrocławiu (22°C), Opolu (21°C), Katowicach (20°C), Zielonej Górze (21°C).

Na dobrą pogodę nie mogą jednak liczyć mieszkańcy południowego wschodu: Kielce, Lublin i Rzeszów zostaną przykryte deszczowymi chmurami, a temperatura nie przekroczy 15°C. Północny wschód się ochłodzi, na czele z Suwałkami, gdzie odnotujemy ok. 13°C. Reszta kraju, północ i centrum, pozostanie lekko zachmurzona. W Warszawie 17°C, w Gdańsku 16°C.

Prognoza pogody: poniedziałek 31.10.22

Prognoza pogody na Halloween jest obiecująca. Dostępne modele wskazują, że to najcieplejszy spośród całego długiego weekendu dzień. W całym kraju będzie słonecznie, chmury właściwie znikną. Najcieplej będzie na południu: Kraków, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Katowice - odnotują powyżej 20°C. Najzimniej będzie w Suwałkach - tam do 15°C, ale przy bezchmurnym niebie. Zapowiada się idealny wieczór Halloween!

Zabłyśnij przy znajomych: Skąd pochodzi Halloween? Tajemnicze źródło kontrowersyjnego święta. W tle jaskinia do piekła!

Prognoza pogody: wtorek 1.11.22

Pogoda na Wszystkich Świętych (1 listopada) zapowiada się nieco bardziej pochmurnie. Nad wieloma miastami pojawią się chmury, a temperatura spadnie. Na wschodzie i północy kraju mogą występować słabe opady deszczu - mieszkańcy Olsztyna, Gdańska, Suwałk, Białegostoku, Lublina, czy Warszawy podczas odwiedzin cmentarzy powinni wziąć pod uwagę parasolkę

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają