Wichury

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 4 stycznia. Wichury to nie wszystko! / Zdjęcie Ilustracyjne

Wichury do 110 km/h, zamiecie i jeszcze to! Fatalne prognozy na wtorek [Pogoda na dziś 4.01.2022]

2022-01-04 7:50

Pogoda na wtorek, 4 stycznia, którą analizujemy na podstawie prognozy IMGW zapowiada niebezpieczne zjawiska meteo. Wichury do 110 km/h w górach i zamiecie śnieżne to nie wszystko. Radzimy przygotować parasole. Szczegółowa prognoza pogody na dziś (4.01.2022) zostanie przez nas omówiona w poniższym materiale na se.pl.

Pogoda na dziś, 4 stycznia. Co nas czeka we wtorek?

Pogoda na wtorek, 4.01.2022 zawiera zarówno pozytywne jak i o wiele gorsze informacje. Prognoza IMGW zwiastuje walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Synoptycy spodziewają się silnego wiatru i szarzyzny za oknami. W których regionach Polski będzie najgorzej? Sprawdzamy, co nas czeka w najbliższych godzinach. - W dzień zachmurzenie duże, w rejonach podgórskich oraz początkowo na wschodzie kraju większe przejaśnienia. Opady deszczu, w górach śniegu; na południowym zachodzie okresami opady o umiarkowanym natężeniu - prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm. W szczytowych partiach gór przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm w Sudetach i do 5 cm w Karpatach - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na wtorek, 4 stycznia. Temperatura 4.01.2022 

Z dobrych wieści - we wtorek (4.01.2022) w całej Polsce notować będziemy plusowe temperatury - gdzieniegdzie nawet dwucyfrowe. Niezadowoleni mogą być tylko fani mroźnej zimy. Problemem będzie wiatr, który może powodować utrudnienia komunikacyjne. W górach potężne wichury. 

- Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C, miejscami na południu kraju około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami na południu kraju porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni, jedynie nad morzem miejscami zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 90 km/h w Sudetach i do 110 km/h w Tatrach, powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Prognoza pogody 4-5 stycznia. Noc z wtorku na środę 

Jak podaje IMGW - w nocy z wtorku na środę (4-5.01.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w górach śniegu; nad ranem w rejonach podgórskich oraz na północy kraju miejscami opady deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm.

- Temperatura minimalna od 0°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 70 km/h - powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne - informują eksperci Instytutu. 

O ewentualnych utrudnieniach, związanych z pogodą będziemy was na bieżąco informować w naszym serwisie poświęconym pogodzie. 

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Zima zaatakowała kierowców w Rzeszowie