We wtorek powrócą deszcze i porywisty wiatr. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 11.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe We wtorek powrócą deszcze i porywisty wiatr. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 11.10.2022]

Dobre i złe wieści

We wtorek powrócą deszcze i porywisty wiatr. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 11.10.2022]

2022-10-11 7:13

Pogoda na wtorek (11 października 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zawiera dobre i złe wieści. Słońce ponownie da o sobie znać, ale gdzieniegdzie chmury zakryją niebo, przelotnie popada deszcz, a w jednym z regionów naszego kraju zaatakuje silny wiatr. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie 11.10.2022 będzie najgorzej.

IMGW poinformował w poniedziałek (10.10.2022 r.), że wschodnia, centralna i częściowo południowa Europa jest pod wpływem wyżu znad Ukrainy, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą. Pod koniec dnia, od północnego zachodu, przybliży się zatoka związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Jak to się przełoży na pogodę we wtorek (11.20.2022)? Instytut ma zarówno dobre, jak i nieco gorsze wieści.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 11 października?

Słońce dominujące na niebie - taki scenariusz sprawdził się na samym początku tygodnia. We wtorek nie będzie załamania pogody, ale mieszkańcy niektórych regionów powinni mieć przy sobie parasole. - Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie lokalnie duże. Miejscami przelotne opady deszczu - podaje IMGW w prognozie na 11 października.

- Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 65 km/h - przestrzegają synoptycy Instytutu.

Pogoda na wtorek. Temperatura 11.10.2022 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że we wtorek temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 12 do 16 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w okolicach Krakowa, Wrocławia i Kielc. Grubiej powinni się ubrać mieszkańcy Olsztyna oraz innych miast województwa warmińsko-mazurskiego.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę

Synoptycy IMGW przewidują, że w nocy z wtorku na środę (11/12.10.2022) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północy i w Karpatach możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie, szczególnie w południowej połowie kraju, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, w kotlinach sudeckich do 100 metrów. Temperatura od 0°C do 5°C; cieplej na wybrzeżu i w rejonie Zalewu Wiślanego od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają