Wielkanoc

i

Autor: Pixabay Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy spadnie śnieg?

Warmia i Mazury. Jaka pogoda na Wielkanoc? To będą białe święta?!

2022-04-15 9:36

Wszyscy zastanawiają się, jaka będzie pogoda na Wielkanoc. Polacy liczą, że pogoda w Wielkanoc dopisze i zachęci np. do rodzinnych spacerów. Czy będziemy mogli liczyć na ciepło i słoneczną aurę? Nie mamy dobrych wiadomości. Będzie zimno, spadnie deszcz, a nawet... śnieg. Czy na Warmii i Mazurach musimy szykować się na białe święta? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jaka pogoda na Wielkanoc? Pojawiające się prognozy niepokoją Polaków. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadnie śnieg. Synoptycy IMGW nie mają dobrych wieści. - W weekend ochłodzi się, nad Polskę ponownie napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Dni Świąteczne, Sobota i Niedziela, będą chłodne i wietrzne, ale deszcz lub deszcz ze śniegiem padać będzie tylko na południu. W górach nadal zima - czytamy w komunikacie IMGW.

W Wielką Sobotę (16 kwietnia) Polska będzie pomiędzy niżem znad zachodniej Rosji, a wyżem znad Skandynawii. Jak czytamy w komunikacie IMGW, "na krańcach południowych i południowo-wschodnich kraju będzie oddziaływał front okluzji. Napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Przewiduje się wzrost ciśnienia".

Co z pogodą na Warmii i Mazurach w Wielką Sobotę? Przed nami pochmurny dzień, z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.

ZOBACZ WIĘCEJ: Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Zobacz, jak przesuwa się front! To wideo nie pozostawia złudzeń

Pogoda na Wielkanoc. Prognoza dla Warmii i Mazur

W Wielkanoc (17 kwietnia) Polska będzie w zasięgu wyżu znad Danii, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie spadać. Na Warmii i Mazurach pogoda poprawi się. - Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie okresami duże - czytamy w komunikacie IMGW. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny.

Jak podaje IMGW, w Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) w Polsce dość pogodnie, więcej chmur na wschodzie i południu. Możliwy deszcz, deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg, ale tylko na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim. Temperatura maksymalna od 7-8°C na południowym wschodzie do 12°C na zachodzie, w kotlinach karpackich i nad morzem około 5-6°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

Co z pogodą po świętach? Wtorek i środa pochmurne, możliwe kolejne opady deszczu, deszczu ze śniegiem na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim. Temperatura od 2°C na Pogórzu Karpackim do 11°C na zachodzie kraju. Cieplej zrobi się w czwartek. Termometry pokażą od 15°C do 18°C.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Prezydent Duda w Ukrainie zobaczył świat, który łamie serca. Zobacz wstrząsające obrazy wojny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany