W niedzielę lunie deszcz! Fatalne prognozy. Pogoda na niedzielę

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Hans W niedzielę lunie deszcz! Fatalne prognozy. Pogoda na niedzielę

W niedzielę lunie deszcz! Fatalne prognozy. Pogoda na niedzielę

2021-09-11 21:45

To jest ostatni tak ciepły weekend w tym roku. Wkrótce lato ustąpi miejsca jesieni, a ciepłe dni odejdą do historii – choć sierpień skutecznie przygotował nas na niższe temperatury. Okazuje się, że niedziela nie będzie już słoneczna, niemal w całym kraju lunie deszcz. Prognozy pogody na 12 września są fatalne. Co nas czeka?

Parasol to ten przedmiot, bez którego w niedzielę zdecydowanie nie powinniśmy wychodzić z domu. Przyda się z pewnością i to praktycznie mieszkańcom całego kraju. W Polsce 12 września lunie deszcz. Prognozy są fatalne – zwłaszcza dla tych, którzy planowali wypoczynek na świeżym powietrzu, przedłużenie wakacji albo zamykanie sezonu grillowego z przyjaciółmi i rodziną. W niedzielę lunie deszcz! Nie wszędzie będzie padał intensywnie, ale niebo nad niemal całym krajem przykryją chmury. Może być chłodniej! Co nas czeka w niedzielę, 12 września? Sprawdź najnowszą prognozę pogody! W niedzielę chmury deszczowe przesuną się z północno-zachodniej części kraju w kierunku centrum i wschodu. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, deszcz będzie padać nad niemal całą Polską.

Zobacz też: Pogodowy armagedon coraz bliżej! IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski

Stefano Terrazino został policjantem. Co teraz robi słynny tancerz z "Tańca z Gwiazdami"?

Niedzielny poranek na północno-zachodniej części kraju będzie pochmurny. Lokalnie należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na południowym wschodzie niedziela rano będzie jeszcze pogodna, w ciągu dnia będzie jednak się tam przemieszczać strefa burz i opadów.

Na zachodzie przelotne deszcze, choć już bez burz, mogą pojawiać się w ciągu całego dnia. W centrum i na wschodzie kraju stopniowo będzie przybywało chmur, które zapowiadają opady deszczu dochodzące do około 20 mm, a na wschodzie kraju burze, w czasie których może wiać wiatr z prędkością dochodzącą do 75 km/h – zapowiada Tomczuk, cytowana przez PAP.

Będzie chłodniej. W niedzielę termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni C. nad morzem i w dolinach gór, przez 22 stopnie C. na zachodnich krańcach Polski do 24-25 stopni C. w centrum oraz na wschodzie i południu kraju – zapowiadają synoptycy.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany