Sprawdzi się pogodowa masakra?! IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Sprawdzi się pogodowa masakra?! IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski

Pogodowy armagedon coraz bliżej! IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski

2021-09-11 14:36

W kilku województwach może zrobić się bardzo niebezpiecznie. To za sprawą burz z gradem, które prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe godziny dla Polski na www.se.pl.

Pogodowa masakra w Polsce. IMGW ostrzega

Już w piątek informowaliśmy, że weekend będzie ciepły, ale w niedziele znacząco zauważymy pogorszenie pogody. Jak wynika z prognoz IMGW, w sobotę (11.09.2021) na zachodzie, a w niedzielę (12.09.2021) na obszarze całego kraju stopniowo zacznie się chmurzyć, może też spaść przelotny deszcz. Synoptycy informowali, że mogą także wystąpić burze z porywami wiatru od 60 do 75 km/h.  W wielu miejscach w Polsce już przeszły delikatne burze. Tak było m.in. w Wielkopolsce. W związku z tym IMGW w sobotnie południe IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem, które obowiązuje na terenie kilku województw. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad - przekazało IMGW.

Komunikat pierwszego stopnia dotyczy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 do godz. 21:00.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 12.09.2021?

W niedzielę, 12 września spodziewane jest ochłodzenie. Termometry maksymalnie pokażą od około 23 st. C na zachodzie do 25 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie nad morzem, tam zaledwie 17-18 stopni i w rejonach podgórskich, 22 stopnie. W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a lokalnie burze, nawet z gradem. Podczas burz spadnie nawet do 20 litrów wody na mkw., a porywy wiatru osiągną do 70 km/h.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany