pogoda, ostrzeżenie, imgw

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/twitter/IMGW Pogoda w Polsce. Wracają burze. IMGW ostrzega prawie cały kraj [prognoza]

Burze wracają nad Polskę! Idzie pogodowy armagedon. Gdzie będzie najgorzej?

2021-09-10 11:53

Pogoda w Polsce ulegnie drastycznej zmianie w trakcie najbliższych kilku dni. W naszą stronę wędrują pokłady niskiego ciśnienia znad Wielkiej Brytanii i już niedługo spowodują opady deszczu i burze w niemal całej Polsce. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Szczegóły poniżej.

Pogoda w Polsce. Ostatnie dni przyzwyczaiły nas do przyjemnego słońca i dość wysokich - jak na początek września - temperatur. Według najnowszych prognoz synoptyków, idylliczna aura niedługo się zmieni. Nad Polskę wracają burze! Gdzie będzie najgorzej? Radar burz, deszczy i wichur. IMGW opublikowało prognozowane ostrzeżenia dla niemal całego kraju!W zachodnich województwach obowiązują już od piątku i soboty, we wschodnich - od niedzieli. Sprawdź, w których regionach będzie groźnie.

Zobacz też: Meteorolodzy zapowiadają pogrom! To się stanie już niebawem. Podano daty

Z początkiem nowego tygodnia wciąż utrzymają się niewielkie opady, ale z każdym kolejnym dniem powinny słabnąć.

Sonda
Boisz się burz?

Burze wracają nad Polskę i w pierwszej kolejności mogą pojawić się już dzisiaj w zachodnich województwach; w pasie od Pomorza Zachodniego po Karkonosze. W piątek nie należy się jednak spodziewać intensywnych burz; pojawią się opady, wiatr (nawet 70 km/h). Co ciekawe, taka aura nie wpłynie znacząco na temperaturę powietrza: nigdzie nie powinna spaść poniżej 20 stopni Celsjusza, a zachodnie regiony utrzymają 25-27 stopni (Wrocław, Opole, Szczecin, Poznań).

Pogoda w Polsce. Ogromne zmiany od weekendu. Burze w całym kraju

Prawdziwa zmiana rozpocznie się już w sobotę (11.09.21 r.). Burzowy front zacznie się przemieszczać na wschód, powoli zalewając cały kraj. Radar burz możesz na bieżąco śledzić poniżej. Przy pomocy wizualizacji godzinowej można zauważyć przesuwający się front atmosferyczny.

W niedzielę alerty pogodowe obowiązują już w całym kraju - za wyjątkiem środka, woj. łódzkiego i Łodzi - zagrzmi wszędzie. W godzinach popołudniowych będą powstawały komórki burzowe, które w perspektywie mogą przeradzać się w naprawdę duże formacje.

Siostrzenica premiera Morawieckiego w show Polsatu