Upał jak w piekle! Tak gorąco jeszcze w tym roku nie było! Tutaj padł rekord temperatury

i

Autor: geralt / CC0 / pixabay.com, Oleksandr P / CC0 / pexels.com Upał jak w piekle! Tak gorąco jeszcze w tym roku nie było! Tutaj padł rekord temperatury

Pogoda oszalała!

Upał jak w piekle! Tak gorąco jeszcze w tym roku nie było! Tutaj padł rekord temperatury

2023-08-15 18:53

Po ostatnich zawirowaniach w pogodzie wręcz trudno w to uwierzyć, ale IMGW właśnie potwierdził, że padł tegoroczny rekord temperatury. Wtorek, 15 sierpnia to według synoptyków najcieplejszy dzień 2023 roku. Gdzie odnotowano najwyższą temperaturę w Polsce? Warto mieć również na uwadze, że to się jeszcze może zmienić, gdyż prognozy przewidują kolejne upalne dni.

Padł rekord ciepła 2023

Pogoda we wtorek, 15 sierpnia, z pewnością ucieszyła wszystkich, którzy spędzają długi weekend nad wodą lub w plenerze. Niemal w całym kraju termometry wskazywały powyżej 30 stopni. Nieco chłodniej było tylko nad morzem, jednak i tam temperatura zdecydowanie przekraczała 20 stopni. I właśnie tego dnia został pobity dotychczasowy tegoroczny rekord ciepła, który odnotowano równo miesiąc temu, w Słubicach (woj. lubuskie), gdzie 15 lipca słupek rtęci osiągnął 35,4 stopnia.

15 sierpnia zanotowano najwyższą temperaturę w tym roku. Jak informuje IMGW, rekord padł w Legionowie (woj. mazowieckie) i osiągnął 35,5 stopnia Celsjusza, czyli o jedną dziesiątą stopnia więcej niż miesiąc temu. To również najgorętszy 15 sierpnia na przestrzeni ostatnich 30 lat. Ostatnio tak gorąco w sierpniowe święto było w 2015 roku, jednak temperatura była wówczas nieco niższa i wyniosła 34 stopnie.

Wciąż będzie gorąco

Tropikalne upały będą nam towarzyszyły jeszcze przez kilka kolejnych dni, co oznacza, że pogodowy rekord w Legionowie może jeszcze zostać pobity. Według zapowiedzi synoptyków, termometry w ciągu dnia mogą wskazywać powyżej 32 stopni. Gorąco będzie również po zmroku, gdy temperatura często nie będzie spadać poniżej 20 stopni. Takie zjawisko określane jest mianem "tropikalnej nocy".

Dwa oblicza jednej plaży