Trudne warunki na drogach. Śliska nawierzchnia, deszcz i mgły. Jedźcie ostrożnie!

i

Autor: jwvein / CC0 / pixabay.com Trudne warunki na drogach. Śliska nawierzchnia, deszcz i mgły. Jedźcie ostrożnie!

Trudne warunki na drogach. Śliska nawierzchnia, deszcz i mgły. Jedźcie ostrożnie!

2022-02-20 8:07

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Warto jednak zachować ostrożność, gdyż w części kraju występują utrudnienia związane ze złymi warunkami pogodowymi. Może być ślisko, a widoczność może być ograniczona.

Na drogach pracuje 129 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w niedzielę (20.02.2022) rano, na łamach Polskiego Agencji Prasowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcom mogą utrudniać jazdę m.in. lokalna śliskość oraz opady deszczu lub mgła.

Śliskie drogi są na terenie województwa warmińsko – mazurskiego na DK 65 w granicach województwa, DK 16 odc. Orzysz – gr. woj. podlaskiego, DK 63 odc. Orzysz – gr. woj. podlaskiego, DK 58 odc. Ruciane Nida - gr. woj. podlaskiego.

Czytaj też: Krajobraz po orkanie Eunice. Cztery ofiary śmiertelne! 20.02.2022 Skutki wichur w Polsce

Opady deszczu bądź mżawki, które ograniczają widoczność, występują w województwie kujawsko–pomorskim, pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim oraz lubuskim.

Na terenie województwa dolnośląskiego można spodziewać się występowania mgły. Drogowcy apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Pogoda w niedzielę, 20.02.2022

W niedzielę w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na krańcach południowo-zachodnich suma opadów do około 10 mm. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 5 st. C w centrum, do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na południu do około 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do około 70 km/h, w Tatrach do 100 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj też: Nie karm ptaków chlebem, skorzystaj z "kaczkomatu"! Pierwsze ptasie bufety stanęły w Szczecinie [ZDJECIA, WIDEO]

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Niszczycielska wichura w Bydgoszczy